• Olympijský odznak všestrannosti

• Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojila do súťaže Olympijský odznak všestrannosti. Žiaci v prvých mesiacoch školského roka testovali základné pohybové schopnosti v disciplínach: skok do diaľky z miesta, sed-ľah za 30s, vytrvalostný člnkový beh, hod plnou loptou vpred, výdrž v zhybe nadhmatom a člnkový beh10x5m. Tieto výsledky boli porovnávané v rámci celého Slovenska. Žiakom na základe ich výsledkov bol vystavený certifikát. Tí najlepší okrem certifikátov obdržali aj odznaky zo Slovenského olympijského výboru.

Strieborný odznak všestrannosti získali:

Fecko Filip (IX.A)

Ružinská Nikola (VIII.B)

Michal René (VIII.B)

Gajdošová Agáta (VII.A)

Bronzový odznak všestrannosti získali:

Borovský Sebastián (IX.A), Mačura Peter (IX.A), Vavrek Lukáš (IX.A), Capko Jakub (VII.A), Fedorocá Natália (VII.A), Hricková Lívia (VII.B), Trefa Damián (VII.B), Vika Richard (VII.A), Hercegová Sofia (VIII.A), Markovič Michal (VIII.A), Tóthová Tatiana (VIII.A).

Všetkým úspešným žiakom blahoželáme a tešíme sa na krajské kolo kde nás budú reprezentovať 4 najlepšie dievčatá a 4 najlepší chlapci.

Do fotogalérie Olympijský odznak všestrannosti

• Chrípkové prázdniny

• Riaditeľka školy oznamuje, že na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Košiciach, je vyučovanie od 22. januára 2024 (pondelok) do 24. januára 2024 (streda), prerušené z dôvodu chrípkového ochorenia žiakov. Vyučovanie bude pokračovať od 25. januára 2024 (štvrtok).

Chrípkové prázdniny.pdf

• ŠKD - Peniaze

• Peniaze vraj hýbu svetom. My v družine sme si to zamierili aspoň do obchodu. Žiaci mali nakúpiť zopár položiek na zadanú tému, pričom sa museli vmestiť do nízkeho rozpočtu. Niektorí z nich sa ukázali ako ekonomickí, šetrní, a dokonca ako potenciálni biznismeni. Pri investičnej spoločenskej hre totiž odhalili svoje silné aj slabé stránky - jednak s narábaním s financiami a jednak pri zložitejších matematických úkonoch. Štvrtáci po tomto týždni ovládajú praktickú stránku aj teóriu ohľadom mien našej aj susediacich krajín.

Do fotogalérie ŠKD - Peniaze

• ŠKD - Spolu a spoločne

• Mínusové teploty vonku nám nielen ponúkli väčšie plochy na kĺzanie, ale aj vnukli nápad zohriať si žalúdky horúcim čokoládovým nápojom. Štvrtáci si ho sami pripravili, aj riady za sebou poumývali - obzvlášť prospešné to bolo pre tých, ktorí mali pri dreze s hubkou svoju premiéru. A horúcim nápojom, tentokrát čajom, sme upravili spoločne zosnované pravidlá pre našu družinu. Keďže vianočné obdobie sa skončilo len nedávno, oprášili sme anglické výrazy členov rodiny pri výrobe štvorlístkov, kto s kým bol na Štedrý večer a koho počas sviatkov navštívil. Dôležitosť byť spolu a robiť veci spoločne sme demonštrovali tiež odzdobovaním vianočného stromčeka, rovnako ako predtým jeho zdobením, čo v skupine trvalo len 1 veselý okamih.

Do fotogalérie ŠKD - Spolu a spoločne

• Informatívne rodičovské združenie

dňa 16. januára 2024 (utorok) sa uskutoční Informatívne rodičovské združenie v čase od 16:00 – 17:00 v jednotlivých triedach ZŠ. Pred rodičovským združením sa  uskutoční Rodičovská rada o 15:30 v knižnici základnej školy.