• Bežecké preteky TRAIL RUN

• Dňa 29.mája 2022 sa uskutočnil v našej obci nultý ročník bežeckých pretekov Trail run, ktorý podporila aj naša škola.  Celá akcia sa veľmi vydarila a prialo nám  aj perfektné počasie. Chcem poďakovať všetkým aktívnym zamestnancom školy, ktorí pomohli organizačne s uskutočnením tejto akcie. Ďakujem vám milí rodičia, že ste  podporili túto skvelú myšlienku, prišli ste si aktívne zabehať, prípadne povzbudiť svoje dieťa a ostatných bežcov. Žiaci boli pri behu rozdelení podľa veku a pohlavia, veľmi sa snažili a bojovali zo všetkých síl. Ešte väčšia ich radosť bola  z prípadného víťazstva a získania pohára.  V závere sa potešili všetci, každý účastník dostal medailu a darček.

Našu školu bežecky podporili dve kolegyne, ktoré si to vyskúšali po prvý krát Mirka Sotáková a Lenka Košibová. Obidve boli nadšené, bežalo sa im  výborne a mali skvelý pocit.

Ešte raz,  veľká vďaka všetkým, ktorí ste akýmkoľvek spôsobom prispeli k úspechu týchto pretekov.

PaedDr. Anna Vajdová

riaditeľka školy

Do fotogalérie Trail run.

• Celoslovenská súťaž - Rómovia recitujú

• Dňa 24. mája 2022 sa v Košiciach konala celoslovenská súťaž Rómovia recitujú v prednese poézie a prózy žiakov v slovenskom a rómskom jazyku. A my sme nesmierne radi, že vám môžeme priniesť výbornú správu. Na škole máme celoslovenského víťaza. Stal sa ním Slavomír Kaleja z 9. A, ktorý svojím prednesom v rómskom jazyku očaril porotu a získal nádherné prvé miesto. Slavko, urobil si nám veľkú radosť, zo srdca blahoželáme.

Do fotogalérie Celoslovenská súťaž - Rómovia recitujú.

• 20.5. - Svetový deň včiel s 2.A

• „Bez včiel by nebolo opelenia, žiadnych rastlín, žiadnych zvierat a napokon ani žiadnych ľudí.“  Albert Einstein

OSN vyhlásila 20. máj ako Svetový deň včielŽiaci 2.A triedy si na hodine prvouky a výtvarnej výchovy pripravili zážitkové a rovesnícke vzdelávanie pre spolužiakov z 1.stupňa. Vysvetľovali význam včiel pre človeka, prečo sú také dôležité pre náš život a prírodu, prečo si máme od nich brať príklad, aká je úloha kráľovnej, robotníc, trúdov, ako dlho žijú, koľko medu nazbiera včielka za svoj celý život, čo majú žiaci urobiť, keď ich včielka pichne a mnoho iného... Všetko bolo obohatené reálnymi fotografiami, mali sme v triede aj med aj plasty.

Všetci sme sa zhodli, že včielky sú veľmi dôležité, a preto ich budeme chrániť!

Pre žiakov z 2.A  to bola prvá takáto skúsenosť, ktorú výborne zvládli! Boli pekne pripravení a svoju úlohu brali veľmi zodpovedne a svedomito. Za odmenu dostali 1+.

Do fotogalérie 20.5. - Svetový deň včiel s 2.A.

• Slovenskô ako maľované

• Balíček s nálepkou a hlasovacou kartičkou získaš v Lidli ZADARMO za každých 20€ nákupu alebo si ich môžeš zakúpiť za 0,49€.

Balíček obsahuje: 5x nálepka Slovenskô ako maľované a 1x hlasovacia kartička.

Školská technika ako obrázok. Pomôžte našej Základnej škole získať výpočtovú techniku až do 40 000 eur!

Našu školu nájdete pod názvom - Základná škola Hlavná 5. Ďakujeme

• Chodba, knihovnička a relaxačná zóna v jednom

• Na chodbe na 1.stupni sme vytvorili príjemný priestor na odpočinok a pokojné inšpirujúce prostredie na to, aby žiaci mohli v škole čítať aj knihy.

Čítanie kníh zlepšuje náladu a robí žiakom radosť. Kniha nám poskytujú relax a vnútornú pohodu. Pozitívna motivácia k čítaniu sa môže uskutočniť práve pri knihovničke, kde necháme deťom dostatočný priestor na výber kníh, ktoré ich zaujmú.  Čítanie je zručnosť, ktorú dieťa nevyhnutne potrebuje pre svoj ďalší život. Ak chceme, aby sa z našich detí stali dobrí čitatelia a dobrí žiaci, musíme im dopriať čo najviac zaujímavých situácií a stretnutí s knihou.

Do fotogalérie  Chodba, knihovnička a relaxačná zóna v jednom.

• Testovanie - 5

• Dňa 18. mája 2022 sa uskutočni Celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ -Testovanie 5.

Ciele testovania: 1. získať objektívne informácie o výkone žiakov pri vstupe na vzdelávací stupeň ISCED 2 2. poskytnúť školám, decíznej sfére, širokej odbornej verejnosti spätnú väzbu a komplexnejší obraz o vedomostiach a zručnostiach žiakov z testovaných predmetov, ktorá napomôže pri skvalitňovaní vyučovania.

Testované predmety: matematika - slovenský jazyk a literatúra

• OK v malom futbale

• Minulý týždeň sa naši najmenší futbalisti prebojovali na finálový turnaj v Malom futbale žiakov. Dnes si zmerali sily s rovesníkmi v štyroch zápasoch, v ktorých trikrát remizovali a raz prehrali tesne 1:0. Táto prehra, keď gól dostali až v poslednej minúte stretnutia, rozhodla o našom 4. mieste v turnaji

Všetkým žiakom srdečne gratulujeme a ďakujeme za skvelé výkony.

Do fotogalérie OK v malom futbale.

• Ďalší schválený enviro projekt!

• S radosťou oznamujeme, že nám,  aktivistom z osmičky sa pred komisiou nadácie GREEN FOUNDATION podarilo v programe ROOT&SHOOTS, úspešne online obhájiť svoj projektový zámer týkajúci sa minimalizácie a triedenia odpadu na miestnom cintoríne v Kostoľanoch nad Hornádom. Pridajte sa k nám ak chcete priložiť ruku k dielu, ideme sa  smelo pustiť do jeho realizácie!

• Krajské kolo súťaže“ ČO VIEŠ O HVIEZDACH“

• Dňa 26. apríla 2022 sa v priestoroch Verejnej knižnice Jána Bocatia v Košiciach uskutočnilo krajské kolo súťaže Čo vieš o hviezdach. Súťaže sa zúčastnilo 14 súťažiacich, ktorí postúpili na základe výsledkov okresných kôl v jednotlivých okresoch Košického kraja. Otázky boli rozdelené do štyroch kôl. Našu školu reprezentoval víťaz okresného kola Ján Mikloš 4.A, kde získal vynikajúce druhé miesto a postúpil do celoslovenského kola súťaže. Srdečne blahoželáme!

Do fotogalérie Krajské kolo súťaže“ ČO VIEŠ O HVIEZDACH“

• NÁŠ HUDOBNÝ TALENT ZO IV.A

• Na ZUŠ Sv. Košických mučeníkov v Košiciach sa dňa 26.apríla 2022 uskutočnila školská klavírna súťaž - NAŠE TALENTY, kde sa Alenka Dzurdženíková pod vedením pani učiteľky Kataríny Vincejovej vo svojej kategórii (3.ročník) umiestnila v Zlatom pásme a následne bola ocenená porotou ako laureátka súťaže. Srdečne blahoželáme!