Novinky

        • Učíme sa z domu - 1.B
          • Učíme sa z domu - 1.B

            3. 4. 2020

            Srdečne pozdravujem žiakov I.B triedy a ich rodičov!

            Veľmi pekne ďakujem tým žiakom I.B triedy, ktorí sa zaujímajú o učenie sa na diaľku a rodičom, ktorí ich v tom podporujú. Zvlášť ďakujem mamke žiaka Sergeja Ferenca, p. Ferencovej, s ktorou komunikujeme cez SMS a telefonujeme si, ak si to situácia vyžaduje. Takisto veľká vďaka patrí aj Komunitnému centru v Družstevnej pri Hornáde (s ktorým som v mailovej komunikácii), ktoré najprv zabezpečilo, aby sa všetky učebnice a písankové zošity pre žiakov dostali do rúk mojich žiakov I.B triedy, aby si tak žiaci na diaľku mohli plniť svoje povinnosti a mnou vypracované úlohy na celý týždeň pravidelne zverejňujú na svojej facebookovej stránke. Veľké ďakujem patrí aj kolegovi Mgr. Ivanovi Daňkovi, ktorý rozpis domácich úloh tlačí a zabezpečuje, aby si ich žiaci prišli osobne aj prevziať (viď foto) a za fotky žiakov, ktoré ma srdečne potešili.

            Prajem vám všetkým hlavne zdravie, to najcennejšie v tejto situácii... A tiež trpezlivosť. Vydržte to! Nie ste v tom sami...

            S pozdravom vaša triedna pani učiteľka Smolková.

            Do galérie Učíme sa z domu - 1.B 

        • Učíme sa z domu - 2.A
          • Učíme sa z domu - 2.A

            3. 4. 2020

            Ahoj, srdečne Vás všetkých zdravíme a posielame pozdrav z našich nových učební, ktorými sú nateraz naše obývačky a detské izby. Aj my sme sa rýchlo prispôsobili novej situácii a vďaka ochotným rodičom , ktorí vyšli hneď v ústrety a vytvorili tie najlepšie podmienky, sa učíme po skupinkách cez videohovor. Všetkým rodičom zato úprimne, zo srdca ďakujem. Aj keď sme od seba vzdialení , predsa sme spolu a takto si navzájom pomáhame, navzájom sa obohacujeme, opakujeme si učivo, vždy sa niečo nové naučíme a často sa spolu aj zasmejeme. Aj keď skoro všetkým deťom už škola veľmi chýba, musíme to vydržať. V rámci VYV si vytvárame „papierovú farmu“. Zatiaľ to bola sliepočka a zajačik. Ich výtvory sa im veľmi podarili, veď posúďte sami. Na fotkách žiaci držia v ruke aj krásne veľkonočné pozdravy , ktoré sami vyrobili pre svojich starých rodičov. Tak sa všetci držte a buďte zdrví!

            To Vám praje Pani učiteľka Valika a žiaci II.A triedy

            Do galérie Učíme sa z domu - 2.A 

        • Učíme sa z domu - 2.B
          • Učíme sa z domu - 2.B

            3. 4. 2020

            Milí rodičia, milí žiaci II.B

            V dnešných neľahkých časoch sa musíme všetci prispôsobiť týmto atypickým podmienkam. My učitelia, vy žiaci a aj vaši rodičia. Preto oceňujem, že aj vy, moji žiaci II.B triedy, nezaháľate a pekne pracujete podľa mojich pokynov. Nie je to jednoduché,  ale musíme sa s tým spoločne popasovať. Osobný kontakt síce nič nenahradí, no táto cesta je zatiaľ pre vás aj pre nás najlepším riešením. Týmto by som sa chcela poďakovať aj p.uč. Ivanovi Daňkovi, ktorý je ochotný vám mnou pripravené pracovné listy a úlohy vytlačiť a sprostredkovať. Takisto sa chcem poďakovať mamičke mojej žiačky Julky – pani Dunovej, za záujem, efektívnu komunikáciu a spoluprácu. Verím, že ste všetci zdraví a dúfam, že táto situácia čoskoro pominie.

            Teším sa na vás a prajem vám veľa zdravia a síl pri domácom vyučovaní.

            Vaša pani učiteľka Ingrid Fedurcová

            Do galérie Učíme sa z domu - 2.B 

        • Učíme sa z domu - 3.A
          • Učíme sa z domu - 3.A

            3. 4. 2020

            Som veľmi rada,  že touto neľahkou situáciou týchto pohnutých dní ma sprevádzajú moji milí žiaci a ich trpezliví rodičia. Som im vďačná za to, že svoju prácu môžem vykonávať aj keď nie som v škole. Priznám sa, že bez mojich žiakov by som to znášala oveľa horšie.

            Už tri týždne sa stretávame prostredníctvom internetu. Najprv len prostredníctvom domácich úloh, potom aj prostredníctvom chatu. Deti sa novej situácii prispôsobili veľmi rýchlo a ich rodičia im v tom výdatne pomáhajú, za čo im patrí moja veľká vďaka. Za ich pomoc, ústretovosť a v neposlednom rade trpezlivosť.  Deťom ďakujem za zodpovedné plnenie si domácich úloh a za radosť z učenia. S chuťou pracujú na projektoch, šití rúšok, vymýšľaní slovných úloh na matematike a krásnych viet na slovenskom jazyku. Od budúceho týždňa sa  plánujeme stretávať na ZOOMe. Bude to skvelé, keď si so svojimi žiakmi budem nie len písať ale budem ich aj vidieť a počuť. 

            Dúfam, že táto situácia sa čím skôr skončí a my všetci sa znova stretneme v škole. Prajem Vám milí žiaci, rodičia aj kolegovia, veľa zdravia, psychických síl a veľa príjemných chvíľ s našimi žiakmi. 

                                                                              Tr. uč. Daniela Sepešiová

            Do galérie Učíme sa z domu - 3.A 

        • Učíme sa z domu - 3.B
          • Učíme sa z domu - 3.B

            2. 4. 2020

            Pekne pozdravujem všetkých rodičov i svojich žiakov III.B triedy, keďže už dlhšiu dobu nám situácia neumožňuje vidieť sa v školských laviciach a vzájomne sa niečo nové naučiť, tak sa spoločne stretávame virtuálne - cez internet.

            Touto cestou by som sa veľmi pekne chcela poďakovať Vám, ochotným rodičom, konkrétne p. Márii Horváthovej (Erik Kaleja, Rebeka Kalejová), Marcele Mirgovej (Sebiastián Godla), ktoré umožňujete svojim deťom byť so mnou v kontakte pomocou sociálnej siete. Vďaka Vám si žiaci zopakujú získané vedomosti a osvoja si nové informácie, ktoré do života potrebujú. Veľké ďakujem patrí aj mojej usilovnej žiačke Tifanke Ferencovej, žiakovi Marošovi Kalejovi, ktorí sa vždy ochotne pýtajú, čo nové som si pre nich pripravila. 

            V tomto neľahkom období si vzájomne dni spríjemňujeme, dozvedáme sa zaujímavosti aj z našich bežných životov, ktoré žijeme mimo školského prostredia, zabávame sa pomocou videí, ktoré sa internetom šíria. Povzbudzujeme sa a čo je hlavné, pomáhame si.

            Žiaci si fixujú vedomosti a získavajú nové pomocou vytlačených pracovných listov, ktoré žiakom nosí „poštaris“ a pán učiteľ Ivan, ktorému som veľmi vďačná za ochotu a spoluprácu.

            S prianím pekných dní, pevného zdravia a povzbudením ostatných rodičov a žiakov ostáva triedna učiteľka Suváková.

            P.S: Už teraz sa na Vás veľmi teším, keď sa znovu spoločne uvidíme a pre každého z Vás, kto si svoje úlohy splní mám pripravenú odmenu.

            Do galérie Učíme sa z domu - 3.B 

        • Učíme sa z domu – 4.A
          • Učíme sa z domu – 4.A

            1. 4. 2020

            Milí rodičia, milí moji žiaci!

            Posledné 3 týždne sme školské lavice vymenili za detské izby, obývačky, kuchyne... Ja, učiteľka, som sa stala súčasťou vašich osobných životov. Vidím, kde trávite svoj voľný čas, chvíľami vidieť aj vašich mladších súrodencov, rodičov, počas nášho online vyučovania som už videli aj vaše zvieratká, obľúbené hračky...

            Chcela by som sa predovšetkým poďakovať mojím šikovným štvrtákom, ktorí sa bez problémov prispôsobili novému vyučovaniu, ochotne plnia moje úlohy, spolupracujú až nad moje očakávania.

            Veľké ďakujem patrí aj rodičom mojich žiakov, pretože im umožnili rýchly prístup na internet, sprístupnili im sociálne siete, niektorí kvôli online vyučovaniu dokonca zakúpili nové notebooky, kamery, ... Ďakujem, že mi každý deň posielajú zadané D.Ú., posielajú fotky, ako žiaci pracujú doma. Najprv sme si so žiakmi chatovali cez Edupage a teraz sa každý deň vidíme na Zoom. Veľmi pekne sme sa zladili a v mojich očiach vyrástli a pekne sa osamostatnili. Okrem tradično-netradičného  vyučovania dostávajú štvrtáci raz za týždeň jednu netradičnú úlohu, ktorú majú splniť. Prvý týždeň vyrábali rúška,  2.týždeň maľovali výkres na tému „Deň vody 22.3.“ a tento týždeň majú úlohu z telesnej. Majú si nacvičiť preskakovanie vyrobeného chodníka z rúk a nôh. Na konci týždňa mi povedia svoj najlepší čas. Dnes sme na vyučovaní privítali našu pani vychovávateľku Táničku Trefovú.

            Mám z vás veľkú radosť a prajem vám hlavne veľa zdravíčka... 

                                                                                                         tr. uč. Mgr. P. Liščinská

            Do galérie Učíme sa z domu – 4.A 

        • Učíme sa doma
          • Učíme sa doma

            3. 4. 2020

            Milí žiaci 7. ročníka,

            chcem vás pochváliť za vašu prácu v predmete matematika, že v tomto náročnom období zvládate okrem osvojovania nového učiva aj skúšanie a hodnotenie.  Počas celého obdobia pekne pracujete a aj z posledného on-line hodnotenia ste dosiahli veľmi pekné výsledky. Hodnotenie sa uskutočnilo vďaka on-line testom a písomkám prostredníctvom Edupage. Teším sa na ďalšie možnosti, ktoré sa ešte spolu naučíme a vyskúšame počas prerušenia vyučovania.

            Do galérie Učíme sa z domu - matematika

        • Usmernenie k šíreniu koronavírusu
          • Usmernenie k šíreniu koronavírusu

            25. 3. 2020

            Milí zamestnanci, rodičia, žiaci!

            Vzhľadom na to, že prerušenie vyučovania na škole bude aj naďalej pokračovať a reálne nevieme, kedy nastúpime do školy, Vám chcem poskytnúť ďalšie usmernenie.

            Od 25. marca 2020 je prístupná stránk www.ucimenadialku.sk ktorá vznikla v spolupráci viacerých mimovládnych organizácií a ministerstva školstva a poslúži ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušeného vyučovania na školách v čase mimoriadneho stavu. Stránka prináša prehľad možnosti dištančného vzdelávania predovšetkým v slovenskom a českom jazyku, ako aj odporúčania a usmernenia pre školy, učiteľov, odborných zamestnancov a rodičov. 

            Každý pedagogický / odborný zamestnanec si nájde účinný spôsob, ktorým bude komunikovať so svojimi žiakmi a rodičmi, zadávať a kontrolovať splnenie úloh a samozrejme aj klasifikovať žiakov, ktoré by malo byť predovšetkým motivačné pre žiakov. V našej škole sa zadávajú úlohy cez stránku edupage a mailovou komunikáciou. Všetky hodiny treba riadne zapísať do elektronickej triednej knihy. Tematické celky môžete aj posúvať, podľa toho, ako Vám momentálne lepšie vyhovuje. Žiakom zo SZP a začleneným žiakom tiež treba venovať náležitú pozornosť. Aj naďalej im treba pripravovať  úlohy a PL, vytlačiť ich a následne doručiť.  

            Ďakujem všetkým učiteľom, že v tejto náročnej dobe našli spôsob účinnej komunikácie, pracujú so žiakmi a sú veľmi tvoriví, ochotní a vynaliezaví.

            Zároveň chcem pochváliť aj našich rodičov, ktorí aj popri svojom zamestnaní, venujú sa deťom a snažia sa im pomôcť,  ako len  najlepšie vedia. A naozaj nie je to ľahké pre nikoho z nás.

            Taká situácia tu ešte nebola a my sa všetci učíme za pochodu. Verím však, že spoločnými silami, vzájomnou spoluprácou, ochotou a dobrou komunikáciou zvládneme toto náročné obdobie.

            Prajem Vám všetkým veľa zdravíčka, trpezlivosti, pokoja a porozumenia.

            V prípade nejakých  nejasností  nás kontaktujte mailom: zsdruzstevna@centrum.sk

        • Koronavírus: Vyučovanie prerušené až do odvolania
          • Koronavírus: Vyučovanie prerušené až do odvolania

            24. 3. 2020

            Slovenské školstvo čakajú po vypuknutí epidémie koronavírusu veľké zmeny. Nový minister školstva Branislav Gröhling dnes po rokovaní vlády oznámil, na čom sa dohodol spolu s Úradom verejného zdravotníctva, hlavným hygienikom a krízovým štábom.

            „Tieto tri inštitúcie včera rozhodli, že sa prerušuje vyučovanie až do odvolania,“ oznámil Gröhling.
            Úplne sa ruší testovanie 9, teda overovanie vedomostí žiakov 9. ročníkov základných škôl. Minister školstva Gröhling zatiaľ predpokladá, že školský rok sa skončí posledným júnovým dňom ako zvyčajne. „Plánujeme, aby letné prázdniny boli v mesiacoch, ako majú byť,“ doplnil.

            Dôležité dátumy

            Gröhling tiež informoval o viacerých dôležitých termínoch:

            *Prihlášky na stredné školy bude možné podať do 15. mája. Potvrdenie od lekára nebude potrebné.

            *Prijímačky na stredné školy sa uskutočnia najneskôr do 30. júna.

            *Zápis do 1. ročníka základných škôl sa uskutoční od 15. do 30. apríla, a to bez osobnej prítomnosti detí, ideálne elektronickou formou.

             *Žiadosti na materské školy treba podávať od 30. apríla do 31. mája, ani v tomto prípade nebude potrebné potvrdenie o zdravotnom stave.

            Čo sa týka samotného vzdelávania, vzniká web ucimenadialku.sk, na ktorom by mali všetci učitelia, rodičia aj žiaci nájsť materiály k digitálnemu vzdelávaniu. Pomôcť by mala aj RTVS.
            Žiaci sa budú môcť vzdelávať aj sledovaním relácie Školský klub, ktorú bude vysielať Dvojka každý deň o 9:15. Množstvo otázok zostáva stále otvorených.
            O ďalších zmenách Vás budeme Informovať.

            Prerušenie vyučovania pokračuje.pdf

        • VÁŽENÍ RODIČIA, MILÍ ŽIACI!
          • VÁŽENÍ RODIČIA, MILÍ ŽIACI!

            13. 3. 2020

            Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR na základe rozhodnutia hlavného hygienika a záverov Ústredného krízového štábu, ktoré je zapríčinené šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19, prerušuje vyučovanie na školách a školských zariadeniach v období od 16. marca 2020 do 27. marca 2020 vrátane. Počas tohto obdobia učitelia školy zabezpečia výučbu prostredníctvom elektronických médií (edupage a e-mail) vždy v čase od 9:00 do 12:00 hod. Žiaci budú pracovať podľa pokynov vyučujúcich. Učivo bude zamerané na precvičovanie a upevňovanie predchádzajúcich vedomosti. Plnenie zadaných úloh učiteľ kontroluje a možná je aj ich klasifikácia. Takto získaná známka je platná a je súčasťou klasifikácie žiaka.

            Upozorňujem Vás aj na to, že žiaci 9. ročníka budú testovanie 9-2020 písať podľa nezmeneného harmonogramu, teda 1. apríla 2020.

            Preto Vás prosíme, aby ste dohliadli na to, aby sa Vaše deti zdržiavali doma a dohliadli aj na vypracovávanie a odovzdávanie úloh Vašimi deťmi. V prípade ďalších otázok môžete kontaktovať triednych učiteľov, alebo píšte na školský e-mail: zsdruzstevna@centrum.sk

             

                                                                                                           PaedDr. Anna Vajdová

                                                                                                             riaditeľka školy

        • Prázdniny na škole sa predĺžujú....
          • Prázdniny na škole sa predĺžujú....

            12. 3. 2020

            Ústredný krízový štáb SR prijal v súvislosti s koronavírusom tvrdé preventívne opatrenia.

            Zatvorené budú všetky školy a školské zariadenia na dva týždne, od pondelka 16. marca do nedele 29. marca 2020. Nástup do školy bude predbežne v pondelok 30. marca 2020. Ďalej zatvorené budú zábavné podniky, lyžiarske strediská, wellness centrá a aquaparky, všetky tri medzinárodné letiská. Vnútroštátne vlaky budú premávať v prázdninovom režime. Obmedzená bude aj autobusová doprava. Cez víkend bude možné nakúpiť len potraviny, lieky a drogériu.

            Týmito opatreniami sa sleduje len to, aby sme čo najviac oddialili nástup nákazy.

            Do domácej karantény na 14 dní pôjdu všetci, ktorí sa vrátia zo zahraničia.

            Je veľmi dôležité dôsledne dodržiavať osobnú hygienu, dbať na čistotu bezprostredného prostredia, nechodiť na návštevy, vyhýbať sa ľuďom, ktorí majú nejaké príznaky ochorenia, dodržiavať osobný odstup - vzdialenosť minimálne 1meter, nevyhľadávať miesta s vysokou hustotou ľudí...

             

            O všetkých ďalších prípadných zmenách Vás budeme včas informovať.

             

                                                PaedDr. A. Vajdová

                                                                     riaditeľka školy

             

                                                                 

    • Kontakty

      • Základná škola
      • 0911276481
      • +421 55 698 1013
        +421 55 728 8469
      • Hlavná 5
        04431 Družstevná pri Hornáde
        Slovakia
      • Mgr. Pavol Trojčák
        T. č. 0911 276 481
      • Mgr. Jana Šipoš
        T. č. 0910 276 478
      • Mgr. Zuzana Tomčíková
        T. č.: 0904 500 182
      • IČO: 355 44 139
      • DIČ: 2021 639 796
      • Monika Kontrošová
        T. č.: +421 55 728 8469
        T. č.: 0904 400 223
      • Ing. Katarína Andrejkovičová
        T. č.: 0911 276 478
      • ekonom@zsdruzstevnaph.iedu.sk
        skola@zsdruzstevnaph.iedu.sk
      • Stanislava Holubová
        T. č. +421 55 6981200
      • Mgr. František Grac
        frantisek.grac@zsdruzstevnaph.iedu.sk
  • Fotogaléria

    • zatiaľ žiadne údaje