Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Biela pastelka

  22. septembra 2017 (piatok) sa uskutočni na našej škole a v jej okolí zbierka "BIELA PASTELKA" na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Prispieť môžte priamo dobrovoľníkom do pokladničky alebo zaslaním sms na číslo 820 s ľubovoľným textom v hodnote 2€. Ďakujeme.

 • 21. 9. 2017

  V sobotu dňa 16.septembra 2017  sa v telocvični našej základnej školy uskutočnilo 3. kolo ligy mladších žiakov vo vzpieraní. Súťaže sa zúčastnili 4 družstvá, medzi ktorými bolo aj naše  v zložení: Nikolas Šidelka, Oliver Juhás, Peter Horvát Filip Horvát. Naši žiaci sa umiestnili na peknom 2. mieste, čím si definitívne vybojovali účasť na finálovom kole. Okrem nich sa na súťaži predstavili aj naši najmladší vzpierači,  pre ktorých to bola prvá súťaž. Po pekných výkonoch si Daniel Juhás, Filip Fecko Lukáš Vavrek odniesli diplomy a zlaté medaily. Srdečne im blahoželáme.

  Do galérie 3.kolo ligy ml. žiakov.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScRozvrhy boli aktualizované
 • Vyhodnotenie zberu papiera v šk. roku 2016/2017

  Vyhodnotenie zberu papiera

  1. stupeň:

  Denis Trojčák         312 kg

  Lukáš  Vavrek          303,25 kg

  Marek Vavrek

  René Michal             276 kg 

         

  Najusilovnejšia trieda na 1. stupni:

  1.miesto   2.A      952,20  kg

  2.miesto    3.A      618,25 kg

  3.miesto    2.B      414,75 kg

   

  2. stupeň:

  Viktória Tresová     184 kg

  Melánia Daňková        147 kg

  Melisa    Daňková          

  Adrián  Marťak          129 kg

   

  Najusilovnejšia trieda na 2. stupni:

  1.miesto    5.A     378,20 kg

  2.miesto    6.B     249,90 kg

  3.miesto    6.A     144,70 kg

   

  Gratulujeme.

   

   

 • Pasovanie prvákov

  Družstevnej pri Hornáde oficiálne prijala svojich prváčikov do cechu školského. Stať sa prvákom je veľká vec. Treba si zvyknúť na nové  povinnosti, pravidlá, na nových ľudí... Začína sa úplne nový život. Aby toto obdobie ostalo v pamäti detí ako pekná spomienka, snažíme sa ho ozvláštniť slávnostným dňom, ktorý sa konal 4. septembra 2017 (1.A) ,(1.B) a (1.C) na Pasovačke prvákov.
  Prváci museli splniť úlohy, pri ktorých preukázali  svoju zručnosť, odvahu a vedomosti a nakoniec zložili svoj prvácky sľub.

  Tak nech sa im darí!!!!

 • Nový školský rok 2017/2018

  Nový školský rok 2017/2018 sa začne 4. septembra 2017 (pondelok) o 9:00. Tešíme sa na Vás.

  Sv. omša sa uskutoční vo farskom kostole v Kostoľanoch nad Hornádom o 8:00 hod.

 • Prázdninové želanie

  Milí žiaci!

  Vaša celoročná cieľavedomá príprava, usilovnosť, snaha, prekonávanie samého seba priniesli očakávané výsledky. Určite sú veci, ktoré ste mohli urobiť lepšie, ale vždy bol nejaký dôvod prečo to nešlo. No i napriek tomu máte za sebou rok naplnený prácou a školskými povinnosťami a pred sebou dva mesiace "lenošenia", oddychu a leta. Začínajú sa Vaše prázdniny. Prajem Vám, aby ste si ich užili a prežili veľa krásnych chvíľ so svojimi blízkymi a priateľmi.

  Milí kolegovia!

  Ďakujem Vám za ďalší úspešne zvládnutý školský rok v úlohe pedagóga, psychológa, manažéra, tvorcu projektov, vychovávateľa, administrátora... odovzdali ste kus seba. Želám Vám, aby ste si každý deň dovolenky (nie prázdnin, lebo tie majú iba žiaci), s pôžitkom vychutnali, zregenerovali duševnú silu, naplnili sa pocitom šťastia a načerpali optimizmus a energiu do nového školského roku.

  Anna Vajdová

  riaditeľka školy

 • Milí rodičia, priatelia školy, milí žiaci!

  Nakoľko je už čas -  pre Vás vytúžených prázdnin, počas tohto obdobia naša webová stránka školy nebude prinášať žiadne novinky. Prajeme Vám príjemné prežitie letných prázdnin, veľa slnka a oddychu. Tešíme sa na Vás v školskom roku 2017/2018.

 • Letné prázdniny

  Letné prázdniny v školskom roku 2016/2017 sa začnu 1. júla 2017 a potrvajú až do 31. augusta 2017. Vyučovanie v školskom roku 2017/2018 sa začne 4. septembra 2017

 • Slávnostné ukončenie školského roka  2016/2017 sa uskutoční 30. júna 2017 (piatok) o 9:00. Predtým slávnostná sv. omša sa uskutoční vo farskom kostole v Kostoľanoch nad Hornádom o 8:00 hod.

  Do galérie Slávnostne ukončenie školského roka 2016/2017.

 • Oznam

  Počas letných prázdnin od 3. júla do 21. júla 2017, od 7:30 do 16:30 bude fungovať prevádzka školského klubu detí. V tomto čase bude fungovať aj prevádzka školskej kuchyne a jedálne. Záujem rodičov o ŠKD a obedy prosíme nahlásiť príslušnej vychovávateľke.

 • 27. júna 2017 bola v našej škole noc plná hier, nočnej balónovej fiesty, nočného tanca, nočných súťaží, nechýbala nočná rozprávka a samozrejme príjemného strachu. Naše učiteľky nám vytvorili krásnu cestu po škole a na jej konci ukryli poklad. Pri jeho hľadaní stretli milé, ale aj strašidelné strašidlá.

  Do galérie Noc v škole.

 • Rodičovské združenie

  Vážení rodičia!

  Srdečne Vás pozývame na informatívne triedne rodičovské združenie, ktoré sa uskutočni vo štvrtok 15. júna 2017 od 16.00 do 17.30 hod. Zároveň pozývame triednych dôvernikov všetkých tried na zasadnutie rodičovskej rady, ktorá sa uskutoční v knižnici po rodičovskom združení. Tešíme sa na stretnutie s Vami.

 • Dňa 6. júna 2017 sa vybrali prvoprijímajúce deti na výlet s pánom farárom, triednou učiteľkou a niektorými rodičmi. Najprv sa zastavili v Prešove. Navštívili rehoľné sestričky z rádu Congregatio Jesu, ktoré vyrábajú hostie pre celé Slovensko. Jenotlivé druhy sa líšia vzorom, hrúbkou aj veľkosťou. Ďalšou zástavkou bol Bardejov, kde náš pán farár odslúžil svätú omšu v Bazilike sv. Egidia. V Šarišskom múzeum si pozreli prírodovednú expozíciu. Poslednou zástavkou boli Bardejovské Kúpele. Bol to deň plný nových zážitkov, deti sa veľa naučili a oddýchli si.   

  Do galérie Výlet prvoprijímajúcich detí s pánom farárom Mgr. S. Strončekom.

 • Ani sme sa nenazdali a po 2 rokoch sa na našej škole opäť konala školská športová olympiáda. Zúčastnili sa na nej všetci žiaci našej školy. Každá trieda si vybrala svoju farbu, svoje logo a bojový pokrik. Všetko sa začalo slávnostným otvorením, kde žiaci a učitelia zložili slávnostný sľub o "fair play". Nechýbala ani olympijská vlajka, olympijská hymna a olympijský oheň. Po krátkom programe sa súťažilo v piatich kategóriach: skok z miesta, preskok na švihadle a hod plnou loptou (pre II. stupeň), prekážkový beh (pre I. stupeň), beh na 60 m a beh okolo školy. Žiaci sa do sýtosti vyšantili a strávili medzinárodny deň detí pohybom. Vyhodnotenie a najúspešnejší žiaci získali medailu a diplom. Už teraz sa tešíme na ďalšie športové zážitky. Ďakujeme.  

  Do galérie Školská olympiáda.  

  Do galérie Školská olympiáda - vyhodnotenie.

 • To, že máme na našej škole šikovných žiakov je už známe. Už v minulosti sme mali na škole žiakov, ktorí uspeli na celoslovenskej úrovni v rôznych súťažiach, dokonca aj takých, ktorí reprezentovali nielen našu školu, ale aj celé Slovensko. Tentoraz sa však naším žiačkam podaril obrovský tanečný úspech na SVETOVEJ úrovni. Na MAJSTROVSTVÁCH SVETA IDF v rámci Hip Hop Battle Stars v maďarskej Pesci, žiačka Michaela Verebová v kategórií detí v štýle Hip-Hop Battle (1 vs 1) sa stala MAJSTERKOU SVETA a je sestra Bibiana Verebová v kategórií juniorov v tanečnom štýle Hip-Hop Battle (1 vs 1) obsadila druhé miesto a stala sa tak VICEMAJSTERKOU SVETA. To však nebolo v ich podaní všetko a spoločne v tanečnom štýle Hip-Hop Battle (3 vs 3) obsadili druhé miesto a stali sa tak VICEMAJSTERKAMI SVETA.Obom žiačkam srdečne blahoželáme a želáme ešte veľa úspechov.

  Do galérie MAJSTERKY SVETA - Hip Hop Battle Stars.

 • Dňa 30. mája 2017 sa uskustočnilo v Sečovciach krajské kolo detskej dopravnej súťaže pre žiakov 4. - 5. ročníka. Súťažilo sa v teoretických aj praktických disciplínach z pravidiel cestnej premávky. Našu školu úspešne reprezentovali žiaci 4. a 5. ročníka: Daniele Trefová, Klaudia Karen Babčáková, Peter Fedor a Michal Szoke, ktorí sa umiestnili na krásnom 2. mieste. Srdečne gratulujeme.

  Do galérie Na bicykli bezpečne.

 • Budimírske studničky

  Do celoslovenskej literárno - hudobnej a výtvarnej súťaže naša škola poslala niekoľko pekných výtvarných prác a 1 literárnu prácu. Ocenenie získala povesť Hrad Sokoľ, ktorej autorom je Šimon Juhás, žiak VI.B triedy. Srdečne blahoželáme.   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Hlavná 5, Družstevná pri Hornáde
  Základná škola
  Hlavná 5
  044 31 Družstevná pri Hornáde
 • +421556981013
  +421557288469

Fotogaléria