Navigácia

 • Testovanie - 5

  Dňa 22. novembra 2017 sa uskutočni Celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ -Testovanie 5.

  Ciele testovania: 1. získať objektívne informácie o výkone žiakov pri vstupe na vzdelávací stupeň ISCED 2 2. poskytnúť školám, decíznej sfére, širokej odbornej verejnosti spätnú väzbu a komplexnejší obraz o vedomostiach a zručnostiach žiakov z testovaných predmetov, ktorá napomôže pri skvalitňovaní vyučovania.      

  Testované predmety: matematika
                                       slovenský jazyk a literatúra

  Informácie o testovaní: http://www.nucem.sk/sk/testovanie_5

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Rodičovské združenie

  Vážení rodičia!

  Srdečne Vás pozývame na informatívne triedne rodičovské združenie, ktoré sa uskutočni v utorok 21. novembra 2017 od 16.00 do 17.30 hod. Zároveň pozývame triednych dôvernikov všetkých tried na zasadnutie Rodičovskej rady, ktorá sa uskutoční v knižnici Základnej školy o 16.00 hod. Tešíme sa na stretnutie s Vami.

 • Liga 4x4

  Dňa 16. novembra 2017 sa žiaci V.A a V.B  Diana Redaiová, Filip Dupej, Ema Filipová a Viktória Tresová sa zúčastnili matematickej súťaže "Liga 4x4". Svoje logické myslenie využili pri riešení matematických úloh, hlavolamov, rébusov a hádaniek v konkurencii 12 - tich Základných škôl a umiestnili sa na krásnom 10. mieste.

  Srdečne gratulujeme.

 • Kráľovstvo včiel

  V dňoch od 6. novembra do 10. novembra 2017 si zahrali žiaci našej školy interaktívnu hru Kráľovstvo včiel. Na I. stupni si hru vyskúšali 4 triedy, na II. stupni piataci a siedmaci, hralo sa dokonca aj v školskom klube. Dokopy si ju zahralo 105 žiakov. Kráľovstvo včiel a včelí svet sa všetkým páčil. Hru nám zapožičalo Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica.

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • iBobor - informatická súťaž

  V dňoch od 7. novembra do 10. novembra 2017 sa na našej škole uskutočnila On-line súťaž Informatický bobor. Na Slovensku sa na nej zúčastnilo 61 715 žiakov základných škôl. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológii pri učení sa. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor. Aj na našej škole sa riešili úlohy v troch kategóriách Kadeti, Benjamíni, Bobríci Drobci Úspešnými riešiteľmi sa stali žiaci v kategóriách:

  Drobci - Oľga Gajdošová III.A - 60 bodov, 94%, Matúš Kišidai II.B - 60 bodov, 94%, Miroslav Medvec II.A - 60 bodov, 94%, Maroš Pasnišin III.A - 60 bodov, 94%, Damián Rusnák II.B - 60 bodov, 94%, Adam Štofka III.A - 60 bodov, 94%, Daniel Dancák II.A - 52 bodov, 85%, Veronika Daňková II.B - 52 bodov, 85%, Sofia Hercegová II.A - 52 bodov, 85%, Vivien Popovičová II.B - 52 bodov, 85%, Tamara Tóthová II.A - 52 bodov, 85%, Tatiana Tóthová II.A - 52 bodov, 85%. 

  Bobríci Veronika Peterová IV.A - 88 bodov, 98%, Miriam Dorková IV.A - 84 bodov, 97%, Katarína Bugošová IV.A - 80 bodov 93%, Sofia Mlynarčíková IV.A - 76 bodov, 91%, Karin Tazsejová IV.A - 76 bodov, 91%, Andrej Medvec IV.A - 72 bodov, 88%, Ema Filipová V.A - 64 bodov, 78%, Sofia Kvaková IV.A - 64 bodov, 78%, Melánia Mičáková IV.A - 64 bodov, 78%. 

  Benjamíni - Samuel Sipský VII.B - 57,35 bodov, 86%, Viktória Rybarčáková VI.B - 54,69 bodov, 82%, Sára Mária Školníková VII.B - 54,69 bodov, 82%.  

  Kadeti -  Jakub Klesa VIII. - 50,69 bodov, 68%.    

  Srdečne gratulujeme.

 • Finále ligy mladších žiakov

  Uplynulý víkend sa aj naši mladší žiaci predstavili vo finále MSR družstiev v meste Krásno nad Kysucou. Naše družstvo v zložení (Oliver Juhás, Peter Horvát, Filip Horvát a Nikolas Šidelka) po veľmi pekných výkonoch obsadilo celkovo 5. miesto. V konkurencii 11 družstiev zvíťazili domáci pretekári, pred družstvom z Bobrova a Trenčína. Našim žiakom blahoželáme.

   

  Do galérie Finále ligy mladších žiakov .

 • Dňa 7. novembra 2017 sa konalo Okresné kolo v bedmintone žiakov a žiačok na ZŠ v Rozhanovciach. Zúčastnili sa ho: ZŠ Rozhanovce, ZŠ Kysak, ZŠ Slanec, ZŠ Ždaňa, ZŠ Čaňa a ZŠ Družstevná pri Hornáde. Našu školu reprezentovalo družstvo žiačok v zložení: Alexandra Fecková, Sarah Hreščáková a Terézia Hardoňová.  Hralo sa v dvoch skupinách, kde po odohraní  veľmi vyrovnaných  zápasov sa našim žiačkam do finále postúpiť nepodarilo. Dievčatá bojovali statočne a  vydali zo seba maximum, za čo im ďakujeme.

  Do galérie Okresné kolo v bedmintone.

 • Reporťáž o obciach: Ahoj Slovensko

  septembri našu školu a obec navštívila RTVS za účelom natočenia reportáže do seriálu o obciach: „Ahoj Slovensko“. V tomto seriáli vyzdvihujú v každej obci dôležité, dominantné a výnimočné miesta či osobnosti, na ktoré je obec pyšná. Sme radi, že aj naša škola sa má čím pochváliť.

  Boli by sme nesmierne radi, ak by si aj rodičia a ostatní občania uvedomili, že nepatríme medzi bežné školy, ale že sme svojim spôsobom výnimoční. Svedčí o tom aj fakt, že nás v novembri RTVS navštívila po druhý krát a natočila reportáž o školskom kompostovaní do „Farmárskej revue“.

  Ďakujeme všetkým, ktorí s nami spolupracujú a pomáhajú nám skvalitniť nielen život v našej škole, ale aj v obci.

  Reportáž si môžete pozrieť na 36,56 min. tu:

    https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/12251/137867#2248

   

 • Už po tretíkrát sme sa zapojili do úspešného medzinárodného projektu Záložka do knihy spája školy. Našou úlohou bolo vytvoriť záložky a držať sa témy Tajuplný svet knižných príbehov. Žiaci druhého stupňa a tejto úlohy zhostili na hodinách výtvarnej výchovy, na krúžku a tiež na workshope v rámci Jesenných slávností. Ich výtvory sme poslali na výmenu do školy v Moravskom Písku v Českej republike. S napätím sme očakávali zásielku od českých detí. Tá prišla a obsahovala veľmi pekné záložky, ktoré sme našim žiakom hneď odovzdali. Veríme, že rovnako ako naše deti, aj tie z Moravského Písku záložky potešili a že ich využijú pri čítaní počas nastávajúcich dlhých zimných večerov.

  Do galérie Záložka do knihy spája školy .

 • Zber papiera

  Od 6.novembra 2017 sa môže každá trieda a každý žiak zúčastniť súťaže - Zber papiera. Papier musí byť čistý (nie zašpinený od jedla, alebo zamastený). Musí byť previazaný špagátom alebo v škatuli. Papier sa bude vážiť a zapisovať, trieda, ktorá bude mať najviac nazberaného papiera v prepočte na žiaka vyhráva, prvý aj druhý stupeň bude vyhodnotený zvlášť. 

  Kedy, kde a komu odovzdať papier: Pondelok - Piatok   7:00 - 8:00 Mgr. I. Daňko, Pondelok 13:30 - 14:00, Utorok 12:40 - 14:00, Streda 11:50 - 14:00, Štvrtok 13:30 - 14:00, Piatok 12:40 - 14:00 Mgr. I. Daňko, mimo vymedzený čas p. školník Bartkovský. 

 • Prečo si neurobiť pred prázdninami Dušičkové vyučovanie. My sme si teda také spravili dňa 27. októbra 2017. Vyučovanie bolo zábavné a zároveň strašidelné v triedach prvého stupňa. Vstup do tried mali povolené len netopiere, mačky, bosorky, kostry, pavúky, upíri, čarodejnice, múmie, vlkodlaci a iné príšerky. Dúfajme, že sa v tejto strašidelnej tradícii stretneme aj na budúci rok.

  Dostrašenia!!!!!devil

  Do galérie Dušičkové vyučovanie.

 • Dňa 25. októbra 2017 sa žiaci I.A, I.B, II.A a II.B zúčastnili v rámci spolupráce našej školy s materskou školou na spoločnej "Šarkaniáde". Deti si pripravili krásne šarkany, ktoré im v peknom počasí lietali vysoko. Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia.  

  Do galérie Šarkaniáda.

   

   

 • Jesenné prázdniny

  Oznamujeme Vám, že od 30. októbra 2017 do 1. novembra 2017, majú žiaci jesenné prázdniny. Nástup do školy je vo štvrtok 2. novembra 2017.  

 • V piatok 20.októbra 2017 žiaci deviateho ročníka slávnostne uvítali na druhom stupni našich tohtoročných piatakov. Tí museli najprv zložiť prísahu, potom boli pasovaní za plnohodnotných druhostupniarov. Párty na oslavu ich prijatia medzi veľkých žiakov sa niesla v duchu amerických 40. rokov. Tomu sa prispôsobila výzdoba, ale aj outfity väčšiny zúčastnených. Na rytmickú swingovú hudbu zatancovali sestry Biba a Miška Verebové. Okrem tanca sa žiaci zabávali aj súťažami, vrcholom večera bola tombola so super hlavnou cenou - lístkami do kina. Na záver boli ešte vyhlásení najlepšie oblečený chlapec (Oliver Juhás) a najlepšie oblečené dievča večera (Karina Dudová).

  Do galérie Imatrikulácia.

 • Vo štvrtok 19. októbra 2017 k nám na školu zavítal anglický lektor. Prišiel, pretože sa naši žiaci spolu s p. uč. Križanovičovou zapojili do projektu EnglishOne a aktívne využívali online digitálny obsah na výučbu anglického jazyka. Lektor odučil hodiny v 5.A a v 6.A triede. Žiaci v triedach sa rýchlo prispôsobili anglicky hovoriacemu lektorovi a ochotne sa zapájali do všetkých aktivít, ktoré mal pre nich prichystané. 

   

  Do galérie English One .

 • V piatok 20. októbra 2017 sa to u nás v škole len tak červenalo. Mali sme totiž Jabĺčkový deň. Žiaci priniesli krásne a zdravé jabĺčka, z ktorých sme vytvorili výstavku tých najkrajších. Mnohí si mohli pochutnať aj na jabĺčkových dobrotách, ktoré pripravili mamky. Hrali sme sa, ale aj učili a zdravé jablká plné vitamínov na nás striehli z každej strany. Takouto príjemnou akciou by sme chceli pokračovať aj budúci rok a pripomínať žiakom, aké sú zdravé potraviny dôležité pre naše zdravie.

  Do galérie Jablčkový deň .

 • V dňoch od 9. októbra do 18. októbra 2017 sa na našej škole uskutočnila výstava naaranžovaných jesenných plodov, na ktorej boli vyhodnotené všetky košíky, tekvičky alebo ovocie sladkou mandarinkou. Ďakujeme.

  Do galérie Výstava jesenných plodov.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Hlavná 5, Družstevná pri Hornáde
  Základná škola
  Hlavná 5
  044 31 Družstevná pri Hornáde
 • +421556981013
  +421557288469

Fotogaléria