Navigácia

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Environmentálni experti

  V rámci miniprojektu Enviroexperti - "Kamaráti čmeliaci", ktorého donorom bolo Centrum environmentálnej výchovy a etickej výchovy Živica, sme sa zamerali na problematiku opeľovačov, ktorých ubúda. Vyrábali sme napájadlá a domčeky pre hmyz, vysadili sme nové kríky, liečivé bylinky a rastlinky. Vyskúšali sme si výrobu biokozmetiky- nechtíkovej mastičky, liečivého balzamu na pery a biomydielok, čo sme odprezentovali na Jarných slávnostiach v našej biozáhrade.

 • Škola hľadá talent

 • Krajské kole v atletike

  Po úspechu na Okresnom kole v atletike, vo vrhu guľou postúpila naša žiačka Terka Hardoňová na Krajské kolo, ktoré sa konalo na atletickom štadióne dňa 12. júna 2018 v Košiciach. Podarilo sa jej postúpiť do finálovej skupiny, kde zabojovala a svojim výborným výkonom 9,44m obsadila krásne 3. miesto. Srdečne gratulujeme.

  Do galérie Krajské kolo v atletike.

 • Rodičovské združenie

  Vážení rodičia!

  Srdečne Vás pozývame na informatívne triedne rodičovské združenie, ktoré sa uskutočni v utorok 12. júna 2018 od 16.00 do 17.30 hod. Zároveň pozývame triednych dôverníkov všetkých tried na zasadnutie rodičovskej rady, ktorá sa uskutoční v knižnici ZŠ o 16:00 hod. Tešíme sa na stretnutie s Vami.

 • Výlet prvoprijímajúcich detí s pánom farárom Mgr. S. Strončekom

  Dňa 11. júna 2018 sa vybrali prvoprijímajúce deti na výlet s pánom farárom, triednou učiteľkou a niektorými rodičmi. Najprv sa zastavili v Prešove. Navštívili rehoľné sestričky z rádu Congregatio Jesu, ktoré vyrábajú hostie pre celé Slovensko. Jednotlivé druhy sa líšia vzorom, hrúbkou aj veľkosťou. Ďalšou zástavkou bol Bardejov, kde náš pán farár odslúžil svätú omšu v Bazilike sv. Egidia. Poslednou zástavkou boli Bardejovské Kúpele. Bol to deň plný nových zážitkov, deti sa veľa naučili a oddýchli si.  

  Do galérie Výlet prvoprijímajúcich detí s pánom farárom Mgr. S. Strončekom.

 • Rúfusove Bohdanovce

  Dňa 7. júna 2018 sa naši žiaci zúčastnili súťaže "Rúfusove Bohdanovce", ktorá je zameraná na prezentáciu vlastnej literárnej tvorby. V poézii získali Melánia Mičáková - 1. miestoMichaela Verebová - 2. miesto a Matej Tomčo - 2. miesto. Žiakom srdečne gratulujeme.  

  Do galérie Rúfusove Bohdanovce.

 • Mladý zdravotník

  Dňa 5. júna 2018 sa žiaci VII. B triedy v zložení: Viktória Kmecová, Sarah Suchárdová, Sára Mária Školníková, Šimon Juhás a Samuel Sipský zúčastnili okresnej súťaže Družstiev mladých zdravotníkov za II. stupeň. V silnej konkurencii 12 družstiev sa žiaci našej školy umiestnili na peknom 6. mieste. Srdečne blahoželáme!

  Do galérie Mladý zdravotník.

 • Majstrovstvá okresu v atletike

  Dňa 4. júna 2018 sa na atletickom štadióne ZŠ v Moldave nad Bodvou konali majstrovstvá okresu v atletike žiakov a žiačok. Zúčastnili sa ho aj tri žiačky našej školy Alena Gajdošová v skoku do diaľky, Alexandra Fecková v behu na 60m a 800m a Terézia Hardoňová vo vrhu guľou. Najviac sa darilo práve Terke Hardoňovej, ktorá v svojej disciplíne zvíťazila a obsadila krásne 1. miesto. Svojim výkonom si zabezpečila postup na Krajské kolo, ktoré sa uskutoční 12. júna 2018 v Košiciach. Blahoželáme a za výkony všetkým dievčatám  ďakujeme.

  Do galérie Majstrovstvá okresu v atletike.

 • Majstrovstvá východného Slovenska v Hobby spoločenskom tanci

  To, že máme na našej škole šikovných žiakov je už známe. Už v minulosti sme mali na škole žiakov, ktorí uspeli v rôznych súťažiach a reprezentovali nielen našu školu, ale aj celé Slovensko. Aj tentoraz sa podaril obrovský tanečný úspech Adamovi Štofkovi, ktorý sa 2. júna 2018 zúčastnil na Majstrovstvách Východného Slovenska v Hobby spoločenskom tanci, kde získal krásne 2. miesto 6. miesto v kategórii  Hobby deti do 9 rokov. Srdečne gratulujeme.

  Do galérie Majstrovstvá východného Slovenska v hobby spoločenskom tanci boli pridané fotografie.

 • Majstrovstvá Slovenska vo vzpieraní

  Druhého júna 2018 sa v Družstevnej pri Hornáde zišla elita slovenského vzpierania v kategórií starších žiakov. Mladí vzpierači a vzpieračky zo 16 klubov z celého Slovenska bojovali o tituly majstrov Slovenska. Samozrejme, že medzi nimi nechýbali naši žiaci, ktorí sa na túto súťaž pripravovali niekoľko mesiacov. Naši si odniesli 4 tituly Majstrov Slovenska. Stali sa nimi Lukáš Fedurco (v kategórií do 69 kg), Erik Šohaj ( v kategórií do 62 kg), Eduard Daňko ( v kategórií do 50 kg) a Daniel Amrich ( v kategórií nad 94 kg). Druhé miesto a vicemajstrami Slovenska sa stali Alex Juhás (v kategórií do 62 kg) a Justin Landoukpo ( v kategórií do 50 kg). Tretie miesto obsadil Nikolas Šidelka ( v kategórií do 62 kg), štvrté miesto Kristián Godla (v kategórií do 77 kg) a piate miesto si odniesol Peter Horvárt (v kategórií do 50 kg). Chlapcom blahoželá a tešíme sa na ich ďalšie úspechy.

  Do galérie Majstrovstvá Slovenska vo vzpieraní.

 • Deň Múz

  Posledný májový deň sa naši žiaci zapojili do súťaže "Deň Múz", ktorá sa uskutočnila v ZŠ - Trstená pri Hornáde. Žiaci súťažili v tvorbe poézie a v speve ľudových piesni. Súťažiace za našu školu získali pekné ocenenia. Poézia: I. kategória – Oľga Gajdošová - 3. miesto a II. kategória – Viktória Tresová - 3. miesto. Spev: I. kategória - Lívia Szilagiyová - 2. miesto. Srdečne gratulujeme.     

 • Čítajme si

  Linka detskej istoty už po jedenásty raz zorganizovala podujatie na podporu čítania u detí. Maratón pod názvom Čítajme si prebiehal v stredu 30. mája 2018 od 9:00 do 15:00. Na celom Slovensku v tomto čase čítalo 38 853 detí. Rovná stovka z toho čísla patrí našej škole. Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na ďalší ročník tejto motivačnej akcie.

  Do galérie Čítajme si.

 • Zber papiera

  Od 31. mája 2018 sa môže každá trieda a každý žiak zúčastniť súťaže - Zber papiera. Papier musí byť čistý (nie zašpinený od jedla, alebo zamastený). Musí byť previazaný špagátom alebo v škatuli. Papier sa bude vážiť a zapisovať, trieda, ktorá bude mať najviac nazberaného papiera v prepočte na žiaka vyhráva, prvý aj druhý stupeň bude vyhodnotený zvlášť. 

  Kedy, kde a komu odovzdať papier: Pondelok - Piatok   7:00 - 8:00 Mgr. I. Daňko, Pondelok 13:30 - 14:00, Utorok 12:40 - 14:00, Streda 11:50 - 14:00, Štvrtok 13:30 - 14:00, Piatok 12:40 - 14:00 Mgr. I. Daňko, mimo vymedzený čas p. školník Bartkovský. 

 • Na bicykli bezpečne

  Dňa 30. mája 2018 sa na detskom dopravnom ihrisku ZŠ Sečovce uskutočnilo Krajské kolo dopravnej súťaže Na bicykli bezpečne“, kde žiaci tretieho a štvrtého ročníka našej školy podali skvelý výkon a obsadili druhé miesto. Disciplíny pozostávali z teoretickej a praktickej časti. Družstvo tvorili dvaja chlapci a dve dievčatá. Srdečne blahoželáme. 

  Do galérie Na bicykli bezpečne.

 • Deň lesov

  Dňa 29. mája 2018 sa naši žiaci štvrtého ročníka zúčastnili Regionálneho lesníckeho dňa, ktorý sa konal v Mestskom parku v Košiciach. Náplňou daného podujatia boli aktivity, lesnej pedagogiky v rámci environmentálnej výchovy, ktorého cieľom bolo formovať u detí pozitívny vzťah k prírode a životnému prostrediu. Pre žiakov boli pripravené rôzne tvorivé a pozorovacie aktivity zo strany certifikovaných lesníckych pedagógov, vystúpenie sokoliarov a ukážka výcviku psov. Toto podujatie bolo pre našich žiakov spestrením vyučovacieho procesu Prírodovedy a veríme, že aj príjemným zážitkom.   

  Do galérie Deň lesov.

 • Jarné slávnosti


  Do galérie Jarné slávnosti.

 • Matematický Klokan - vyhodnotenie

  V školskom roku 2017/2018 už dvadsiaty prvý -krát prebehla medzinárodná matematická súťaž Klokan. Klokan rozvíja logické myslenie, učí žiakov pracovať samostatne s testami. Je to príjemná a netradičná súťaž, príkladov je vždy veľa, preto je dôležité vedieť rýchlo a bezchybne pochopiť text. Aj na našej škole sa riešili úlohy a školským šampiónom sa stal  Matúš Kišidai II.B. Srdečne gratulujeme.

  Do galérie Matematický Klokan - vyhodnotenie.

 • Venček

  Dňa 4. mája 2018 sa uskutočnil v Kultúrnom dome Družstevná pri Hornáde Venček ako veľkolepé ukončenie tanečného kurzu. Žiaci ôsmeho ročníka sa učili prvým tanečným krokom. Tanečný venček začal slávnostným nástupom, po ktorom nasledovalo prvé tanečné kolo s predvedením toho, čo sa naučili ... Nechýbal ani rodičovský tanec.

 • MSR mladších žiakov

  Uplynulý víkend sa v Krásne nad Kysucou uskutočnili Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov vo vzpieraní. Vynikajúco nás reprezentovali žiaci Slavomír Šidelka / v kategórií do 45 kg/ a Oliver Juhás /v kategórií do 36 kg/ a Filip Horvát /v kategórií nad 62 kg/. Oliver Juhás obsadil 3. miesto, Flip Horvát 2. miesto a Slavomír Šidelka sa 1. miestom stal Majstrom Slovenska. Chlapcom blahoželáme a držíme palce aj našim starším žiakom, ktorých 2.6.2018 čakajú MSR  u nás v Družstevnej pri Hornáde.  

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Hlavná 5, Družstevná pri Hornáde
  Základná škola
  Hlavná 5
  044 31 Družstevná pri Hornáde
 • +421556981013
  +421557288469

Fotogaléria