Milí rodičia,
zápisný lístok ŠKD vášho dieťaťa v školskom roku 2020/2021 si môžete stiahnuť z dokumentov na stiahnutie a vyplnený poslať na školský mail zsdruzstevna@centrum.sk
Ďakujeme
Milí rodičia,
zápisný lístok ŠKD vášho dieťaťa v školskom roku 2020/2021 si môžete stiahnuť z dokumentov na stiahnutie a vyplnený poslať na školský mail zsdruzstevna@centrum.sk
Ďakujeme
čerstvého ovocia a zeleniny nie je nikdy dosť. Vďaka nemu sme zdravší a s vyváženou stravou nám to aj viac myslí. A to sa v škole vždy zíde! Preto potrebujeme dostať ešte viac ovocia a zeleniny do školy.
Kaufland tento rok organizuje 2. ročník projektu Čerstvé hlavičky a hľadá partnerské školy pre každú zo svojich predajní, ktoré od nich získajú pravidelný prísun kvalitného ovocia alebo zeleniny pre svojich žiakov na celý rok.
Stačí, ak na stránke cerstvehlavicky.sk nájdete našu školu a zahlasujete za ňu registráciou pokladničných bločkov z nákupu v Kauflande do 29. júla 2020.
Každý nákup sa počíta a aj naša škola sa môže stať jednou zo 70 škôl, ktoré budú dostávať ovocie a zeleninu pre žiakov celý školský rok 2020/2021.
Podporte našu školu v tomto projekte a pomôžete nám zabezpečiť pre vaše deti pravidelnú porciu zdravej a čerstvej zeleniny a ovocia.
S poďakovaním,
PaedDr. Anna Vajdová
riaditeľka ZŠ
Aj tento rok sa nám podarilo uspieť na súťaži Mladí reportéri pre životné prostredie. Šéfredaktorka školského časopisu Kométa a členka Novinárskeho krúžku Ivana Jakubíková (VIII.A) získala cenu poroty za článok Zmena dizajnu a skvelé 3. miesto v kategórii kampaňová fotografia za fotku Ako dve hrozná. Ivke blahoželáme a veríme, že toto je len začiatok jej budúcej novinárskej kariéry. Dokázala, že vie pútavo písať a upozorňovať na závažné problémy, pred ktorými netreba zatvárať oči. Ďakujeme aj modelkám zo štvrtého ročníka, ktoré pomohli úspechu fotografie.
link na výsledky súťaže:
http://www.mladireporteri.sk/vysledky-sutaze-mladych-reporterov-pre-zivotne-prostredie-2020
link na fotografiu: http://www.mladireporteri.sk/foto-k/ako-dve-hrozna
link na článok: http://www.mladireporteri.sk/clanok/zmena-dizajnu
Na 11 týždňov sa nám školské životy zmenili. Ocitli sme sa na “opustených ostrovoch”, v izolácii svojich domovov. Každý z nás musel zmeniť svoju dennú rutinu. Ale zvládli sme to! Žiaci 4.ročníka napísali “odkaz do fľaše zo svojich ostrovov” pre budúce generácie, ako túto Koronu zvládli, čo sa im nepáčilo a čo sa im naopak veľmi páčilo, čo im Korona vzala a čo im dala.
My, stroskotanci, už teraz zdvíhame kotvy a púšťame sa do nových dobrodružstiev.
Tr.uč. Liščinská
Do galérie Správa z Korony
Tento školský rok sa uskutoční medzinárodná matematická súťaž Matematický klokan trochu inak. Súťažiť budeme online v termíne od 8.6. do 12.6.2020.
Harmonogram pripojenia do ONLINE súťaže je nasledovný:
Všetkým súťažiacim prajeme veľa úspechov a nezabudnite sa v konkrétny deň prihlásiť.
Poznáte rozprávku Jack a fazuľa? V triede III.A je takých „Jackov“ hneď niekoľko. Možno aj ich fazuľa porastie až do neba. A možno skončí iba v polievke. Kto vie.
Čoskoro sa uvidíme v škole. A ja Vám, milí tretiaci, chcem touto cestou veľmi pekne poďakovať, za dva a pol mesiaca skvelej spolupráce.
Triedna učiteľka Daniela Sepešiová
Do galérie Učíme z domu - III.A
Od 01. júna 2020 žiaci 1. - 5. ročníkov ZŠ a žiaci špeciálnych tried môžu nastúpiť do školy. Dochádzajúcich žiakov z Kostolian nad Hornádom a zo Sokoľa privezie autobus č. 22 linky 802437 o 7,30 hod. zo Sokoľa, späť zo školy môžu deti cestovať spojom o 12,08 hod. (802437/27), alebo o 14,00 hod. (802437/31). Žiaci budú mať 4 vyučovacie hodiny, podľa pripraveného rozvrhu hodín. Fungovať bude aj školský klub detí, podľa vašich požiadaviek, ranný klub od 6:30 hod. (od 2.06), do 16:30 hod.
1. júna alebo pri prvom nástupe do školy každý rodič odovzdá triednemu učiteľovi podpísané vyhlásenie zákonného zástupcu žiaka na určenom tlačive, že jeho dieťa nie je choré. V prípade choroby budeme žiaka izolovať a ihneď telefonicky privoláme rodiča, ktorý je povinný prísť do školy pre svoje dieťa. Prosíme preto rodičov, aby poskytli triednym učiteľom aktuálne telefónne číslo !
Pri nástupe do školy bude každému žiakovi meraná telesná teplota a musí si pri vchode do budovy školy a do školskej jedálne dezinfikovať ruky. Je potrebné zabezpečiť svojmu dieťaťu 2 ochranné rúška a hygienické vreckovky. V priestoroch školy budú počas celého vyučovania a po ňom platiť prísne hygienické a bezpečnostné pravidlá, ktoré žiaci musia dodržiavať. Pokyny sú zverejnené aj na stránke školy.
Záujem o stravovanie v školskej jedálni, prípadne odhlásenie žiaka zo stravovania je potrebné nahlásiť u vedúcej školskej jedálni deň vopred, alebo v príslušný deň do 8:00 hod. ráno u p. Holubovej na čísle 055/6981200.
V prípade nejasností nás neváhajte kontaktovať mailom, alebo telefonicky.
PaedDr. Anna Vajdová
riaditeľka školy
Všetkých vás naposledy zdravíme z našich detských izieb, od monitorov našich počítačov a mobilov, kde sme si usilovne rozvíjali naše vedomosti z MAT, SJL, ČIT, či prvouky a popri tom sme pracovali na našej papierovej farme. Okrem rôznych zvierat nám ešte pribudol prístrešok a technika, bez ktorej sa len ťažko zaobíde poriadny farmár. Podarilo sa nám to, čo poviete?
Do galérie Papierová farma II.A
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR od 1.6.2020 umožňuje zriaďovateľom otvorenie prvého až piateho ročníka základných škôl a školských klubov detí. Každý žiak predkladá pri prvom nástupe do základnej školy, alebo po každom prerušení dochádzky žiaka do základnej školy v trvaní viac ako tri dni písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie. Vypísané vyhlásenie je potrebné doniesť v prvý deň nástupu do školy, t.j. 01.06.2020. Pretože nástup je dobrovoľný, prosíme rodičov, aby svoj záujem nahlásili triednym učiteľom.
Aj občiankári sa učia doma! Na vyučovaní občianskej náuky sme sa so žiakmi šiesteho, siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka zahrali na rôzne povolania. Na chvíľku sme sa v rámci úloh stali: GRAFIKMI, ktorí navrhovali erb obce, či nové eurobankovky. SPISOVATEĽMI, ktorí písali list kamarátovi do cudziny a predstavili mu krásy rodnej obce. FINANČNÍKMI, ktorí vymýšľali spôsoby, ako ušetriť. KRAJČÍRMI, ktorí si na mieru "ušili" tričko ľudských práv. PSYCHOLÓGMI, ktorí hľadali spôsoby, ako sa vyhnúť konfliktom. BOJOVNÍKMI ZA ĽUDSKÉ PRÁVA, ktorí obhajovali práva detí. VEDCAMI, ktorí pátrali po tom, či nám môže byť súčasná situácia v niečom nápomocná. Všetci však boli predovšetkým AKTÍVNYMI A ŠIKOVNÝMI ŽIAKMI, ktorí dokázali, že im spoločenský a verejný život nie je ľahostajný! Ja im za to úprimne ďakujem a teším sa na ďalšie aktivity.
uč. Kočiščáková
Do galérie Učíme z domu - OBN
Od 1. júna 2020 môžu zriaďovatelia škôl rozhodnúť o obnovení vyučovania v jednotlivých školách a podľa záujmu môžu otvoriť jednotlivé:
Rodičia budú môcť s deťmi ostať doma (ak nemajú záujem, alebo ide o zdravotné či iné dôvody). Týmto rodičom bude naďalej vyplácaná OČR. Škola zabezpečí dištančné vzdelávanie týchto žiakov vo forme a rozsahu, ktorý umožňujú personálne a technické podmienky.
Do školy teda nastúpia žiaci na základe dobrovoľnosti. V škole musia byť dodržané hygienické a bezpečnostné pravidlá. V jednej triede môže byť maximálne 20 žiakov. Žiaci musia mať rúško na tvári pri nástupe do školy, musia doniesť od rodičov čestné prehlásenie o bezinfekčnosti žiaka. Žiakom sa bude merať telesná teplota a musia si pri vstupe dezinfikovať ruky. V priebehu dňa nemusia mať rúško na tvári. V priestoroch školy sa bude dodržiavať zvýšená hygiena, vetranie a umývanie rúk.
Triedni učitelia Vašich žiakov Vás v najbližších dňoch budú kontaktovať, cez edupage anketu, mailom, telefonicky.... koľkí žiaci by po otvorení školy ( prvý stupeň, piataci) určite nastúpili, koľkí ešte nie sú si istí, koľkí sa boja, koľkí majú objektívne príčiny nenastúpenia (choroba, riziková skupina a pod.). Takto si budeme vedieť včas podľa pokynov MŠ SR urobiť rozpis, rozvrh hodín a náležite sa pripraviť na vyučovanie v škole.
Osobne sa už veľmi teším na všetkých kolegov a žiakov. Mám obrovskú radosť, že sme to zatiaľ takto pekne spoločne zvládli. Verím, že aj nástupom do školy sa postupne život vráti do starých koľají.
O ďalších zmenách a podrobnostiach pri nástupe do školy Vás budeme včas informovať.
PaedDr. Anna Vajdová
riaditeľka školy
Pondelok
Milí rodičia a žiaci. Rozhýbme si jazýček opäť s logopedickými cvičeniami. Veľa zábavy praje Lucia (školská psychologička) a Anka (školský špeciálna pedagogička)
(Príloha PL sluchové vnímanie a logopedicata 3)
Utorok
Milí rodičia a žiaci. Ak by ste si radi zopakovali anglický jazyk a zároveň sa zdokonalili vo výtvarnej činnosti, dávame Vám do pozornosti FB skupinu Learning center, kde objavíte množstvo zaujímavých aktivít. Veľa zábavy praje Lucia (školská psychologička) a Anka (školský špeciálna pedagogička)
Streda
Milí rodičia a žiaci. Začína nám obdobie príprav na záverečné preskúšania a opakovanie učiva, ktoré sme v tomto školskom roku zvládli. Tak si poďme zopakovať aj matematiku. Veľa zábavy praje Lucia (školská psychologička) a Anka (školský špeciálna pedagogička)
odkaz:
Štvrtok
Milí rodičia a žiaci. Tak pridajme k opakovaniu aj náš rodný jazyk. Veľa zábavy praje Lucia (školská psychologička) a Anka (školský špeciálna pedagogička)
(Odkaz:
Piatok.
Milí rodičia a žiaci. Dnes sa trošku pripravíme na víkend a pozrieme sa do prírody. Prezrite si stránku na FB
DAPHNE-Inštitút aplikovanej ekológie
Veľa zábavy praje Lucia (školská psychologička) a Anka (školský špeciálna pedagogička)
Ukážky z projektových prác a domácich aktivít našich žiakov z predmetov chémia a fyzika.
Do galérie Učíme z domu - CHE, FYZ
Naši najšikovnejší a najaktívnejší štvrtáci nám všetkým ukázali, ako plnohodnotne využívajú voľný čas. Môžu byť pre nás všetkých inšpiráciou pri krátení voľných chvíľ či už športom, turistikou alebo starostlivosťou o zvieratká. Už teraz sa veľmi teším, milí žiaci, že sa možno čoskoro stretneme v škole a budeme sa tešiť zo spoločných zážitkov. Ďakujem Vám, že sa vždy venujete aktivitám ŠKD, veď predsa voľný čas po vyučovaní trávime spoločne v školskom klube.
vych.Tatiana Trefová
Do galérie Učíme z domu - ŠKD
Dňa 10. mája 2020 všetky mamy, mamky, mamičky, babky, či staré mamy, u nás i vo svete, oslávili svoj krásny sviatok. Nebolo to inak ani v rodinách detí z III.A.
Chlapci aj dievčatá vlastnoručne vyrobili pre svoje mamičky a babky krásne darčeky a pripojili k nemu za lásku, starostlivosť a obetavosť veľké ĎAKUJEM. A pridali aj bozk na líce.
Triedna učiteľka III.A Daniela Sepešiová
Do galérie Deň matiek III.A
Žiaci I.A triedy sa dohodli s pani učiteľkou Galdunovou, že potajomky v tajnej misii vyrobia srdiečka pre svoje mamičky. Ja sama som bola prekvapená, aké krásne srdiečka sa im podarili. Pevne verím, že so mnou súhlasíte. Milé mamky ešte raz všetko najlepšie k sviatku a ďakujeme Vám za všetko.
Do galérie Deň matiek I.A
Milá mamička...
Ďakujem Ti za to, že mi vždy pomôžeš.... upratať izbičku, operieš mi, ožehlíš, nachystáš desiatu do školy, pofúkaš zranené kolienko, pustíš ma von s kamarátmi, prichystáš chutnú večeru,....
Ďakujem Ti za to, že je s Tebou sranda, že si nájdeš vždy na mňa čas, že sa vždy môžem na Teba spoľahnúť, proste, že si taká super...
A preto sme si, naše milé mamičky, prichystali na tento krásny sviatok – Deň matiek – jedno prekvapenie špeciálne pre vás.... Žiaci 4.ročníka
Stiahnite si ho tu: https://www.uschovna.cz/zasilka/YCXYRKBIXMHCHRCW-2NM
Vážení rodičia!
OD 15. do 30. apríla 2020 sa uskutočnil zápis do 1. ročníka ZŠ. Tento školský rok tak netradične. Prihlášky ste väčšinou odosielali elektronicky, alebo aj poštou na adresu školy. Nemohli sme tak overiť školskú spôsobilosť a šikovnosť Vašich detí. Celkove bolo zapísaných do 1. ročníka 31 žiakov. Je mi naozaj ľúto, že nebolo možné sa s Vami osobne stretnúť. Vaše deti si nemohli osobne vyskúšať, aké to je, sedieť v naozajstnej školskej lavici a pracovať podľa pokynov našich učiteľov. Ale keď budeme všetci zdraví, všetko si to vynahradíme. O všetkom Vás budeme informovať, telefonicky, mailom, alebo aj prostredníctvom webovej stránky školy: zsdruzstevna.edupage.org.
Dovoľte mi, vážení rodičia, poďakovať sa Vám, ktorí ste si vybrali našu školu, za školu Vašich detí. Ďakujem Vám za prejavenú dôveru, ďakujem Vám za uznanie, ďakujem Vám za slová chvály, ktoré na adresu našej školy posielate. Garantujem Vám, že rozhodnutie zapísať Vaše dieťa do našej školy budete vždy pokladať za šťastný krok, ktorý ste v živote urobili. Teším sa na spoluprácu s Vami.
PaedDr. Anna Vajdová, riaditeľka školy
Najmenší a najkrajší družinári pozdravujú z kuchyne, kde svojím rodičom pomáhali pri receptoch, aby boli zdraví aj počas karantény. Ľahké a zdravé receptíky zdieľame, aby ste nezabudli aj ostatní na svoje zdravie. ☘️
vych. Mirka Bujňáková
Do galérie Pozdrav z domácej ŠKD
Prvácky remeselníci v akcii. Žiaci I.A sa zahrali na remeselníkov. Vzišli z toho takého krásne džbány. Čo vy na to? Pani učiteľka Galdunová
Do galérie Prvácky remeselníci v akcii.
Powered by aSc EduPage