Každé́ Vianoce je zvykom, že ministri, predseda parlamentu či podpredsedovia posielajú́ oficiálne vianočné́ pozdravy/pohľadnice. Minister školstva B. Gröhling chcel, aby to bolo tento rok trochu iné. Prial si, aby pozdravy boli o čosi menej „oficiálne.“ Navrhnúť ich mali tvoriví́ žiaci
.
S veľkou radosťou sme prijali túto výzvu k tvorbe vianočných pozdravov. Maľovali sme ich v rámci výtvarných výchov. Žiaci 1.stupňa boli nadšení a s veľkým odhodlaním vymýšľali originálne diela. V triedach sme mali predvianočnú atmosféru a k väčšej motivácii sme si púšťali vianočné pesničky. Za školu sme poslali 7 žiackych prác – autori: Kristínka Hercegová I.A, Stelka Jagerská II.A, Rebeka Gajdošová II.A, Lukáš Capko II.A, Ninka Pasnišinová IV.A, Janka Hanková IV.A, Saška Strihová IV.A. V tomto poradí posielame aj fotodokumentáciu.
Je pre nás veľkou radosťou, že z neuveriteľných 3600 návrhov minister školstva B. Gröhlinga spolu s kolegami vybrali pohľadnicu našej žiačky Sašky Strihovej zo 4.ročníka. Posielame link: https://www.facebook.com/231177683632352/posts/3552785884804832/
Každému zapojenému umelcovi a umelkyni sa chce minister poďakovať a poslať odmenu.
Saške srdečne gratulujeme!
Do galérie Vianočné pohľadnice pre ministra školstva B. Gröhlinga