Úrad vlády Slovenskej republiky prostredníctvom svojho organizačného útvaru splnomocnenca vlády Slovenskej republiky pre mládež a šport realizuje projekt a program „Tréneri v škole“ , ktorý je podporený finančnými prostriedkami zo štátneho rozpočtu.
Tréneri v škole je program zameraný na skvalitnenie a zatraktívnenie hodiny telesnej výchovy zážitkovým spôsobom výučby, budovaní pozitívneho vzťahu k športu a prehĺbenie záujmu detí o šport a zároveň aj rozvíjanie ich všestrannej pohybovej gramotnosti na prvom stupni základných škôl.
Program zapája kvalifikovaných, vyškolených trénerov spoločne so zodpovedajúcimi pedagógmi do vyučovacieho procesu hodín telesnej výchovy v 1. a 2. ročníku základnej školy.
Začiatok programu bude prebiehať na našej škole od 5. apríla 2023 v rámci 1 vyučovacej hodiny športovej telesnej výchovy týždenne v 1. a v 2. ročníku, vždy každú stredu. Na hodine bude vždy prítomný aj vyučujúci telesnej výchovy z našej školy. Tento projekt bude pokračovať aj v budúcom školskom roku.