• Národný projekt Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II

„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.“

www.minedu.sk /  www.esf.gov.sk

Národný projekt Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II

Činnosť NIVAM je zameraná na zabezpečovanie profesijného rozvoja pedagogických zamestnancov (PZ) a odborných zamestnancov (OZ) prostredníctvom vytvorených a schválených programov a modulov programov vzdelávania, na organizovanie atestácií pre PZ a OZ. Dlhodobo sa zaoberá aj riešením problematiky integrácie a inklúzie v školách a školských zariadeniach, vzdelávaním PZ a OZ v oblasti prevencie sociálno-patologických javov, ale aj v oblasti zvyšovania úrovne funkčných gramotností detí a žiakov, vzdelávaním vedúcich pedagogických zamestnancov a vedúcich odborných zamestnancov.

Národný projekt Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II významne podporuje pozitívne zmeny v inkluzívnom vzdelávaní priamo v školskom prostredí prostredníctvom edukačnej podpory zo strany pedagogických asistentov (PA), asistentov učiteľa pre deti a žiakov so zdravotným znevýhodnením (AU) a členov inkluzívnych tímov (školský psychológ, špeciálny pedagóg a sociálny pedagóg) na školách.

Prostredníctvom projektu máme na škole 4 asistentov učiteľa (100% úväzok), školského psychológa na 50% úväzok a 1 špeciálneho pedagóga na 100% úväzok.

Všeobecné informácie o projekte

Kód projektu: 312011AQI4

Kód výzvy: OPLZ-PO1/2020/NP/1.1.1-03

Operačný program: Operačný program Ľudské zdroje

Spolufinancovaný fondom: Európsky sociálny fond

Prioritná os: 1. Vzdelávanie

Oblasť intervencie: Zníženie miery predčasného ukončovania školskej dochádzky a predchádzanie takémuto ukončovaniu, a podpora rovnocenného prístupu ku kvalitnému predškolskému, základnému a predoškolskému vzdelávaniu.

Špecifický cieľ: 1.1.1 Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov.

Miesto realizácie projektu: ZŠ, Hlavná 5, Družstevná pri Hornáde

Cieľová skupina: žiaci základných škôl, vrátane žiakov so ŠVVP

Celková dĺžka realizácie hlavných aktivít projektu: 10 mesiacov

Obdobie realizácie projektu: 09/2022– 08/2023