Kvapka krvi

Nedeľa 23. 7. 2017

Erasmus+

Naša škola je zapojená do medzinárodného projektu ERASMUS+V spolupráci s SAAIC (Slovenskou akademickou asociáciou pre medzinárodnú spoluprácu). Financovaná z prostriedkov .

Názov projektu je "Spring Celebration" - Jarné slávnosti,

v trvaní od roku 2015 do 2018.

Projekt - Percentá pre školu

Projekt Percentá pre školu je dobrá vec, ktorá pomáha školám.
Bližšie informácie o tomto projekte nájdete na:
 www.percentapreskolu.sk

Ako to funguje?

Ak zvyknete nakupovať cez internet, môžete podporiť aj našu školu, a to tak, že nakúpite u partnerov projektu. Partneri poskytnú  v priemere 2% z nákupu na konto školy.
Takto môže škola získať finančné zdroje na rôzne účely ( opravy, nákup pomôcok, školské akcie pre deti,.... ).
Priama linka na podporu našej školy je: www.percentapreskolu.sk/partneri?sid=   Po kliknutí na túto linku systém automaticky rozpozná našu školu a ak nakúpite u partnerov, budú nám pripísané percentá.

ĎAKUJEME!

Voľné pracovné miesta

Edujobs.sk - kompletná ponuka práce na našej škole

Vitajte na našej stránke

• Milí žiaci!

Vaša celoročná cieľavedomá príprava, usilovnosť, snaha, prekonávanie samého seba priniesli očakávané výsledky. Určite sú veci, ktoré ste mohli urobiť lepšie, ale vždy bol nejaký dôvod prečo to nešlo. No i napriek tomu máte za sebou rok naplnený prácou a školskými povinnosťami a pred sebou dva mesiace "lenošenia", oddychu a leta. Začínajú sa Vaše prázdniny. Prajem Vám, aby ste si ich užili a prežili veľa krásnych chvíľ so svojimi blízkymi a priateľmi.

• Nakoľko je už čas -  pre Vás vytúžených prázdnin, počas tohto obdobia naša webová stránka školy nebude prinášať žiadne novinky. Prajeme Vám príjemné prežitie letných prázdnin, veľa slnka a oddychu. Tešíme sa na Vás v školskom roku 2017/2018.

• Letné prázdniny v školskom roku 2016/2017 sa začnu 1. júla 2017 a potrvajú až do 31. augusta 2017. Vyučovanie v školskom roku 2017/2018 sa začne 4. septembra 2017

• Slávnostné ukončenie školského roka  2016/2017 sa uskutoční 30. júna 2017 (piatok) o 9:00. Predtým slávnostná sv. omša sa uskutoční vo farskom kostole v Kostoľanoch nad Hornádom o 8:00 hod.

• Počas letných prázdnin od 3. júla do 21. júla 2017, od 7:30 do 16:30 bude fungovať prevádzka školského klubu detí. V tomto čase bude fungovať aj prevádzka školskej kuchyne a jedálne. Záujem rodičov o ŠKD a obedy prosíme nahlásiť príslušnej vychovávateľke.

• 27. júna 2017 bola v našej škole noc plná hier, nočnej balónovej fiesty, nočného tanca, nočných súťaží, nechýbala nočná rozprávka a samozrejme príjemného strachu. Naše učiteľky nám vytvorili krásnu cestu po škole a na jej konci ukryli poklad. Pri jeho hľadaní stretli milé, ale aj strašidelné strašidlá.

• Vážení rodičia!

Srdečne Vás pozývame na informatívne triedne rodičovské združenie, ktoré sa uskutočni vo štvrtok 15. júna 2017 od 16.00 do 17.30 hod. Zároveň pozývame triednych dôvernikov všetkých tried na zasadnutie rodičovskej rady, ktorá sa uskutoční v knižnici po rodičovskom združení. Tešíme sa na stretnutie s Vami.

• Dňa 6. júna 2017 sa vybrali prvoprijímajúce deti na výlet s pánom farárom, triednou učiteľkou a niektorými rodičmi. Najprv sa zastavili v Prešove. Navštívili rehoľné sestričky z rádu Congregatio Jesu, ktoré vyrábajú hostie pre celé Slovensko. Jenotlivé druhy sa líšia vzorom, hrúbkou aj veľkosťou. Ďalšou zástavkou bol Bardejov, kde náš pán farár odslúžil svätú omšu v Bazilike sv. Egidia. V Šarišskom múzeum si pozreli prírodovednú expozíciu. Poslednou zástavkou boli Bardejovské Kúpele. Bol to deň plný nových zážitkov, deti sa veľa naučili a oddýchli si.

• Ani sme sa nenazdali a po 2 rokoch sa na našej škole opäť konala školská športová olympiáda. Zúčastnili sa na nej všetci žiaci našej školy. Každá trieda si vybrala svoju farbu, svoje logo a bojový pokrik. Všetko sa začalo slávnostným otvorením, kde žiaci a učitelia zložili slávnostný sľub o "fair play". Nechýbala ani olympijská vlajka, olympijská hymna a olympijský oheň. Po krátkom programe sa súťažilo v piatich kategóriach: skok z miesta, preskok na švihadle a hod plnou loptou (pre II. stupeň), prekážkový beh (pre I. stupeň), beh na 60 m a beh okolo školy. Žiaci sa do sýtosti vyšantili a strávili medzinárodny deň detí pohybom. Vyhodnotenie a najúspešnejší žiaci získali medailu a diplom. Už teraz sa tešíme na ďalšie športové zážitky. Ďakujeme.

• To, že máme na našej škole šikovných žiakov je už známe. Už v minulosti sme mali na škole žiakov, ktorí uspeli na celoslovenskej úrovni v rôznych súťažiach, dokonca aj takých, ktorí reprezentovali nielen našu školu, ale aj celé Slovensko. Tentoraz sa však naším žiačkam podaril obrovský tanečný úspech na SVETOVEJ úrovni. Na MAJSTROVSTVÁCH SVETA IDF v rámci Hip Hop Battle Stars v maďarskej Pesci, žiačka Michaela Verebová v kategórií detí v štýle Hip-Hop Battle (1 vs 1) sa stala MAJSTERKOU SVETA a je sestra Bibiana Verebová v kategórií juniorov v tanečnom štýle Hip-Hop Battle (1 vs 1) obsadila druhé miesto a stala sa tak VICEMAJSTERKOU SVETA. To však nebolo v ich podaní všetko a spoločne v tanečnom štýle Hip-Hop Battle (3 vs 3) obsadili druhé miesto a stali sa tak VICEMAJSTERKAMI SVETA.Obom žiačkam srdečne blahoželáme a želáme ešte veľa úspechov.