Navigácia

Počet návštev: 1289078
Piatok 24. 11. 2017

Erasmus+

Naša škola je zapojená do medzinárodného projektu ERASMUS+V spolupráci s SAAIC (Slovenskou akademickou asociáciou pre medzinárodnú spoluprácu). Financovaná z prostriedkov .

Názov projektu je "Spring Celebration" - Jarné slávnosti,

v trvaní od roku 2015 do 2018. 

    

Projekt
Projekt - Percentá pre školu

Projekt Percentá pre školu je dobrá vec, ktorá pomáha školám.
Bližšie informácie o tomto projekte nájdete na:
 www.percentapreskolu.sk

Ako to funguje?

Ak zvyknete nakupovať cez internet, môžete podporiť aj našu školu, a to tak, že nakúpite u partnerov projektu. Partneri poskytnú  v priemere 2% z nákupu na konto školy.
Takto môže škola získať finančné zdroje na rôzne účely ( opravy, nákup pomôcok, školské akcie pre deti,.... ).
Priama linka na podporu našej školy je: www.percentapreskolu.sk/partneri?sid=   Po kliknutí na túto linku systém automaticky rozpozná našu školu a ak nakúpite u partnerov, budú nám pripísané percentá.


ĎAKUJEME!

Voľné pracovné miesta

Edujobs.sk - kompletná ponuka práce na našej škole

Vitajte na našej stránke

Novinky

 • Dňa 22. novembra 2017 sa uskutočni Celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ -Testovanie 5.

  Ciele testovania: 1. získať objektívne informácie o výkone žiakov pri vstupe na vzdelávací stupeň ISCED 2 2. poskytnúť školám, decíznej sfére, širokej odbornej verejnosti spätnú väzbu a komplexnejší obraz o vedomostiach a zručnostiach žiakov z testovaných predmetov, ktorá napomôže pri skvalitňovaní vyučovania.      

  Testované predmety: matematika
         slovenský jazyk a literatúra

  Informácie o testovaní: http://www.nucem.sk/sk/testovanie_5

 • Vážení rodičia!

  Srdečne Vás pozývame na informatívne triedne rodičovské združenie, ktoré sa uskutočni v utorok 21. novembra 2017 od 16.00 do 17.30 hod. Zároveň pozývame triednych dôvernikov všetkých tried na zasadnutie Rodičovskej rady, ktorá sa uskutoční v knižnici Základnej školy o 16.00 hod. Tešíme sa na stretnutie s Vami.

 • Dňa 16. novembra 2017 sa žiaci V.A a V.B Diana Redaiová, Filip Dupej, Ema Filipová a Viktória Tresová sa zúčastnili matematickej súťaže "Liga 4x4". Svoje logické myslenie využili pri riešení matematických úloh, hlavolamov, rébusov a hádaniek v konkurencii 12 - tich Základných škôl a umiestnili sa na krásnom 10. mieste.

  Srdečne gratulujeme.

 • V dňoch od 6. novembra do 10. novembra 2017 si zahrali žiaci našej školy interaktívnu hru Kráľovstvo včiel. Na I. stupni si hru vyskúšali 4 triedy, na II. stupni piataci a siedmaci, hralo sa dokonca aj v školskom klube. Dokopy si ju zahralo 105 žiakov. Kráľovstvo včiel a včelí svet sa všetkým páčil. Hru nám zapožičalo Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica.

 • V dňoch od 7. novembra do 10. novembra 2017 sa na našej škole uskutočnila On-line súťaž Informatický bobor. Na Slovensku sa na nej zúčastnilo 61 715 žiakov základných škôl. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológii pri učení sa. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor. Aj na našej škole sa riešili úlohy v troch kategóriách Kadeti, Benjamíni, Bobríci a Drobci Úspešnými riešiteľmi sa stali žiaci v kategóriách:

 • Uplynulý víkend sa aj naši mladší žiaci predstavili vo finále MSR družstiev v meste Krásno nad Kysucou. Naše družstvo v zložení (Oliver Juhás, Peter Horvát, Filip Horvát a Nikolas Šidelka) po veľmi pekných výkonoch obsadilo celkovo 5. miesto. V konkurencii 11 družstiev zvíťazili domáci pretekári, pred družstvom z Bobrova a Trenčína. Našim žiakom blahoželáme.

  Do galérie Finále ligy mladších žiakov .

 • Dňa 7. novembra 2017 sa konalo Okresné kolo v bedmintone žiakov a žiačok na ZŠ v Rozhanovciach. Zúčastnili sa ho: ZŠ Rozhanovce, ZŠ Kysak, ZŠ Slanec, ZŠ Ždaňa, ZŠ Čaňa a ZŠ Družstevná pri Hornáde. Našu školu reprezentovalo družstvo žiačok v zložení: Alexandra Fecková, Sarah Hreščáková a Terézia Hardoňová. Hralo sa v dvoch skupinách, kde po odohraní veľmi vyrovnaných zápasov sa našim žiačkam do finále postúpiť nepodarilo. Dievčatá bojovali statočne a vydali zo seba maximum, za čo im ďakujeme.

 • V septembri našu školu a obec navštívila RTVS za účelom natočenia reportáže do seriálu o obciach: „Ahoj Slovensko“. V tomto seriáli vyzdvihujú v každej obci dôležité, dominantné a výnimočné miesta či osobnosti, na ktoré je obec pyšná. Sme radi, že aj naša škola sa má čím pochváliť.

  Boli by sme nesmierne radi, ak by si aj rodičia a ostatní občania uvedomili, že nepatríme medzi bežné školy, ale že sme svojim spôsobom výnimoční. Svedčí o tom aj fakt, že nás v novembri RTVS navštívila po druhý krát a natočila reportáž o školskom kompostovaní do „Farmárskej revue“.

 • Už po tretíkrát sme sa zapojili do úspešného medzinárodného projektu Záložka do knihy spája školy. Našou úlohou bolo vytvoriť záložky a držať sa témy Tajuplný svet knižných príbehov. Žiaci druhého stupňa a tejto úlohy zhostili na hodinách výtvarnej výchovy, na krúžku a tiež na workshope v rámci Jesenných slávností. Ich výtvory sme poslali na výmenu do školy v Moravskom Písku v Českej republike. S napätím sme očakávali zásielku od českých detí. Tá prišla a obsahovala veľmi pekné záložky, ktoré sme našim žiakom hneď odovzdali. Veríme, že rovnako ako naše deti, aj tie z Moravského Písku záložky potešili a že ich využijú pri čítaní počas nastávajúcich dlhých zimných večerov.

 • Od 6.novembra 2017 sa môže každá trieda a každý žiak zúčastniť súťaže - Zber papiera. Papier musí byť čistý (nie zašpinený od jedla, alebo zamastený). Musí byť previazaný špagátom alebo v škatuli. Papier sa bude vážiť a zapisovať, trieda, ktorá bude mať najviac nazberaného papiera v prepočte na žiaka vyhráva, prvý aj druhý stupeň bude vyhodnotený zvlášť.

  Kedy, kde a komu odovzdať papier: Pondelok - Piatok 7:00 - 8:00 Mgr. I. Daňko, Pondelok 13:30 - 14:00, Utorok 12:40 - 14:00, Streda 11:50 - 14:00, Štvrtok 13:30 - 14:00, Piatok 12:40 - 14:00 Mgr. I. Daňko, mimo vymedzený čas p. školník Bartkovský.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, Hlavná 5, Družstevná pri Hornáde
  Základná škola
  Hlavná 5
  044 31 Družstevná pri Hornáde
 • +421556981013
  +421557288469

Fotogaléria