• Zápis do 1. ročníka ZŠ
        • ŠKD - Hasiči a Vianoce

Ďakovný list od poroty výtvarnej súťaže z dielne Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR nám pripomenul nedávne zapojenie sa našich štvrtáckych družinárov do výroby umeleckého diela. Na tému Hasiči a Vianoce kolektívne vytvorili prácu kombinovanou technikou vo formáte A3. Ruku k dielu priložil každý prítomný v ŠKD3, vymýšľalo sa, strihalo a lepilo, maľovalo, kreslilo i fúkalo - a výsledok môžete posúdiť aj vy sami.

• Matematický Klokan

Jeden, dva, tri, štyri, päť – spočítam si ... či si chcem cibriť a bystriť svoj um, nadanie a schopnosti alebo sa zaseknem v pohodlnosti a nečinnosti.

Žiaci našej školy, ktorí sa 26. marca 2024 zúčastnili medzinárodnej matematickej súťaže KLOKAN pre žiakov základných a stredných škôl. Vyhlasovateľom súťaže je asociácia Kangourou sans frontiéres so sídlom v Paríži a organizátorom súťaže v Slovenskej republike je Talentída, n. o. Matematický klokan je najväčšou medzinárodnou matematickou súťažou. Súťaž je zameraná na rozvoj logického myslenia a schopnosti riešiť problémové úlohy. Zúčastniť sa jej mohli žiaci prvých až deviatych ročníkov a nás veľmi teší, že aj žiaci našej školy majú záujem súťažiť a rozvíjať sa. Veríme, že aj medzi nimi budú úspešní riešitelia a potešia výsledkami nielen seba, ale aj svojich učiteľov, ktorí im veria a držali im palec.

• Projekt - Hrdá škola

Milí žiaci a rodičia,
            naša škola je zapojená do projektu - Hrdá škola. Vďaka tomuto projektu sme oživili študentský život našich žiakov. Aj tento školský rok si môžete objednať moderné oblečenie s logom školy. Objednávky končia 15. apríla a môžete využiť zľavy až 29 %. Bližšie informácie sú v priloženom letáku.

• Čítame „eko“ sa patrí s Matejom Zámečníkom

Až z ďalekej Bratislavy k nám v piatok 22. marca 2024 zavítal pozoruhodný hosť, autor detských kníh Matej Zámečník. Na svojom „turné“ po východnom Slovensku neodmietol ani našim školákom predstaviť veľké myšlienky vtesnané do rozprávkového sveta malých kníh. Besedy boli ekologického rázu, s dotykom fantázie. V interakcii so spisovateľom si žiaci čo – to zopakovali a mnohému novému sa aj naučili. Popri prednáške popretkávanej diskusiou a popri čítaní im bolo predstavené takzvané bytové kompostovanie pomocou kanadských dážďoviek – tie sa našim deťom obzvlášť zapáčili. Tituly ako Nezábudka a Divozel 1 a 2 či Zábudlivé Ginko oslovili nielen samotným textom a jeho obsahom, ale aj výnimočne prepracovanými ilustráciami už skúsených umelcov pracujúcich prevažne pre zahraničie. Po skončení akcie sa knihy rozpredávali v zvýhodnenej cene, navyše s darčekom ako napríklad funkčnou ceruzkou so semienk

• Návšteva škôlkarov v školskej knižnici

„Ak chcete mať inteligentné deti, čítajte im rozprávky. Ak chcete, aby boli ešte inteligentnejšie, čítajte im viac rozprávok“. (Albert Einstein)

Naši škôlkari a zároveň aj naši budúci prváci to vedia. Vedia, že knihy a ich čítanie je cesta k poznaniu a zázrakom. Preto navštívili spolu so svojimi pani učiteľkami našu školskú knižnicu. Privítala ich pani učiteľka Mgr. Daniela Sepešiová a pripravila pre malých čitateľov veselý rozprávkový program.

• Podpora pomáhajúcich profesií 3 (POP3)

• Tlačivá

Štvrtok 28. 3. 2024