Biela pastelka

Sobota 23. 9. 2017

Erasmus+

Naša škola je zapojená do medzinárodného projektu ERASMUS+V spolupráci s SAAIC (Slovenskou akademickou asociáciou pre medzinárodnú spoluprácu). Financovaná z prostriedkov .

Názov projektu je "Spring Celebration" - Jarné slávnosti,

v trvaní od roku 2015 do 2018.

Projekt - Percentá pre školu

Projekt Percentá pre školu je dobrá vec, ktorá pomáha školám.
Bližšie informácie o tomto projekte nájdete na:
 www.percentapreskolu.sk

Ako to funguje?

Ak zvyknete nakupovať cez internet, môžete podporiť aj našu školu, a to tak, že nakúpite u partnerov projektu. Partneri poskytnú  v priemere 2% z nákupu na konto školy.
Takto môže škola získať finančné zdroje na rôzne účely ( opravy, nákup pomôcok, školské akcie pre deti,.... ).
Priama linka na podporu našej školy je: www.percentapreskolu.sk/partneri?sid=   Po kliknutí na túto linku systém automaticky rozpozná našu školu a ak nakúpite u partnerov, budú nám pripísané percentá.

ĎAKUJEME!

Voľné pracovné miesta

Edujobs.sk - kompletná ponuka práce na našej škole

Vitajte na našej stránke

• 22. septembra 2017 (piatok) sa uskutočni na našej škole a v jej okolí zbierka "BIELA PASTELKA" na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Prispieť môžte priamo dobrovoľníkom do pokladničky alebo zaslaním sms na číslo 820 s ľubovoľným textom v hodnote 2€. Ďakujeme.

• 21. 9. 2017

V sobotu dňa 16.septembra 2017  sa v telocvični našej základnej školy uskutočnilo 3. kolo ligy mladších žiakov vo vzpieraní. Súťaže sa zúčastnili 4 družstvá, medzi ktorými bolo aj naše  v zložení: Nikolas Šidelka, Oliver Juhás, Peter Horvát Filip Horvát. Naši žiaci sa umiestnili na peknom 2. mieste, čím si definitívne vybojovali účasť na finálovom kole. Okrem nich sa na súťaži predstavili aj naši najmladší vzpierači,  pre ktorých to bola prvá súťaž. Po pekných výkonoch si Daniel Juhás, Filip Fecko Lukáš Vavrek odniesli diplomy a zlaté medaily. Srdečne im blahoželáme.

• Vyhodnotenie zberu papiera

1. stupeň:

Denis Trojčák         312 kg

Lukáš  Vavrek          303,25 kg

• Družstevnej pri Hornáde oficiálne prijala svojich prváčikov do cechu školského. Stať sa prvákom je veľká vec. Treba si zvyknúť na nové  povinnosti, pravidlá, na nových ľudí... Začína sa úplne nový život. Aby toto obdobie ostalo v pamäti detí ako pekná spomienka, snažíme sa ho ozvláštniť slávnostným dňom, ktorý sa konal 4. septembra 2017 (1.A) ,(1.B) a (1.C) na Pasovačke prvákov.
    Prváci museli splniť úlohy, pri ktorých preukázali  svoju zručnosť, odvahu a vedomosti a nakoniec zložili svoj prvácky sľub.

• Nový školský rok 2017/2018 sa začne 4. septembra 2017 (pondelok) o 9:00. Tešíme sa na Vás.

Sv. omša sa uskutoční vo farskom kostole v Kostoľanoch nad Hornádom o 8:00 hod.

• Milí žiaci!

Vaša celoročná cieľavedomá príprava, usilovnosť, snaha, prekonávanie samého seba priniesli očakávané výsledky. Určite sú veci, ktoré ste mohli urobiť lepšie, ale vždy bol nejaký dôvod prečo to nešlo. No i napriek tomu máte za sebou rok naplnený prácou a školskými povinnosťami a pred sebou dva mesiace "lenošenia", oddychu a leta. Začínajú sa Vaše prázdniny. Prajem Vám, aby ste si ich užili a prežili veľa krásnych chvíľ so svojimi blízkymi a priateľmi.

• Nakoľko je už čas -  pre Vás vytúžených prázdnin, počas tohto obdobia naša webová stránka školy nebude prinášať žiadne novinky. Prajeme Vám príjemné prežitie letných prázdnin, veľa slnka a oddychu. Tešíme sa na Vás v školskom roku 2017/2018.

• Letné prázdniny v školskom roku 2016/2017 sa začnu 1. júla 2017 a potrvajú až do 31. augusta 2017. Vyučovanie v školskom roku 2017/2018 sa začne 4. septembra 2017

• Slávnostné ukončenie školského roka  2016/2017 sa uskutoční 30. júna 2017 (piatok) o 9:00. Predtým slávnostná sv. omša sa uskutoční vo farskom kostole v Kostoľanoch nad Hornádom o 8:00 hod.